Yüz Estetiği

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz Mezoterapisi Nedir? Mezoterapi, genel olarak cilt yenileme, lekeler, çatlaklar, yara izleri ve saç tedavisi gibi bir takım deri rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Mezoterapi cilt ve saçlarda uygulanan bir tedavi şekli olup, cilt altındaki elasten ve kolajen gibi yapıların uyarılması ile etkisini göstermektedir. Mezoterapi işlemi iğneli bir işlemdir. Bu yüzden mutlaka mezoterapi, uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Yüz mezoterapisi ise kelime anlamı olarak cilt germe anlamında olup, bazı cilt problemlerinin tedavisinde ve yaşlanma belirtisi sonucu oluşan kırışıklık tedavisi amacı ile de yüz mezoterapisi uygulanmaktadır. Yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak oluşan kırışıklıklar için uygulanan yüz mezoterapisi, yaşlanmayı geciktirici amacı ile de, yaşlanmanın doğal sonucu olarak meydana gelmiş kırışıklıkların yok edilmesi ya da azaltılması amacı ile de uygulanabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Yapılma Nedenleri Nelerdir?

Bazı cilt problemleri tedavisinde ve kırışıklık tedavisinde uygulanılan yüz mezoterapisi tedavisi pek çok farklı durumda uygulanılabilir. Mutlaka uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken yüz mezoterapisinin en sık olarak uygulandığı durumlardan bazıları şöyledir.

Yüz mezoterapisi; yaşlanan ve sarkan ciltlerde, cildin yaşlanmasını engellemek amacıyla, cilt lekeleri tedavisinde, ciltteki güneş lekeleri tedavisinde, yüzde meydana gelen yorgun görünümün gidermek amacıyla ve ciltte meydana gelmiş sivilce, yara gibi izlerin tedavisi gibi bazı cilt problemlerinin çözümlenmesi gibi durumlarda ve yaşlanma belirtilerine karşı kullanılabilmektedir.

Türkiye’de Estetik Cerrahi

Yüz Mezoterapisi Hemen Etki Eder Mi?

Cilt yenileme, leke tedavisi, kırışıklık tedavisi gibi bir takım cilt problemlerinin tedavisinde uygulanılan yüz mezoterapisi soncunda cilt daha taze bir görüntüye kavuşur. Yüz mezoterapisi yapıldığı zamandan itibaren etkisini göstermeye başlar. Tedavi uygulama süreci tamamlanan kadar belli bir süre geçebilir. Cilt yüzeyinde meydana gelen sarkmaların ve kırışıklıkların azalması ya da kaybolması belli bir zaman alabilir.

Mezoterapi Tamamlandıktan Sonra Ne Olur?

Yüz mezoterapisi tedavisi tamamlandıktan ve yüz mezoterapisinin etkisi görülmeye başladığında ciltteki sarkmalar azalır ve yaşlanma sonucu oluşmuş olan kırışıklıklarda bir azalma oluşur. Ayrıca yüz mezoterapi uygulaması sonucu cilt daha dinlenmiş ve aydınlık bir görüntüye sahip olacaktır. Seansların sıklığı kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşanılan cilt probleminin durumuna bağlı olmak üzere değişkenlik gösterebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?