Yüz Estetiği

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz Mezoterapisi Nedir? Mezoterapi, genel olarak cilt yenileme, lekeler, çatlaklar, yara izleri ve saç tedavisi gibi bir takım deri rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Mezoterapi cilt ve saçlarda uygulanan bir tedavi şekli olup, cilt altındaki elasten ve kolajen gibi yapıların uyarılması ile etkisini göstermektedir. Mezoterapi işlemi iğneli bir işlemdir. Bu yüzden mutlaka mezoterapi, uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Yüz mezoterapisi ise kelime anlamı olarak cilt germe anlamında olup, bazı cilt problemlerinin tedavisinde ve yaşlanma belirtisi sonucu oluşan kırışıklık tedavisi amacı ile de yüz mezoterapisi uygulanmaktadır. Yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak oluşan kırışıklıklar için uygulanan yüz mezoterapisi, yaşlanmayı geciktirici amacı ile de, yaşlanmanın doğal sonucu olarak meydana gelmiş kırışıklıkların yok edilmesi ya da azaltılması amacı ile de uygulanabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Yapılma Nedenleri Nelerdir?

Bazı cilt problemleri tedavisinde ve kırışıklık tedavisinde uygulanılan yüz mezoterapisi tedavisi pek çok farklı durumda uygulanılabilir. Mutlaka uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken yüz mezoterapisinin en sık olarak uygulandığı durumlardan bazıları şöyledir.

Yüz mezoterapisi; yaşlanan ve sarkan ciltlerde, cildin yaşlanmasını engellemek amacıyla, cilt lekeleri tedavisinde, ciltteki güneş lekeleri tedavisinde, yüzde meydana gelen yorgun görünümün gidermek amacıyla ve ciltte meydana gelmiş sivilce, yara gibi izlerin tedavisi gibi bazı cilt problemlerinin çözümlenmesi gibi durumlarda ve yaşlanma belirtilerine karşı kullanılabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Neden Yapılır?

Yüz bölgesinde mezoterapi;

  • Aşırı derecede nemsiz ve kuru kalan cildin nemlenmesi,
  • Ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesi ve cildin sıkılaştırılması,
  • Yüzün daha canlı ve parlak görünmesinin sağlanması,
  • Yapılacak derin dolgu uygulamaları için cildin hazırlanması,
  • Derideki lekelenmelerin tedavi edilmesi için uygulanabilir.

Yüz Mezoterapisi Hemen Etki Eder Mi?

Cilt yenileme, leke tedavisi, kırışıklık tedavisi gibi bir takım cilt problemlerinin tedavisinde uygulanılan yüz mezoterapisi soncunda cilt daha taze bir görüntüye kavuşur. Yüz mezoterapisi yapıldığı zamandan itibaren etkisini göstermeye başlar. Tedavi uygulama süreci tamamlanan kadar belli bir süre geçebilir. Cilt yüzeyinde meydana gelen sarkmaların ve kırışıklıkların azalması ya da kaybolması belli bir zaman alabilir.

Yüz Mezoterapi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz mezoterapisi tedavisi ilk seanstan itibaren gözle görülür iyileşme belirtileri görebilirsiniz. Mezoterapiden başarılı bir sonuç alabilmeniz ortalama 2-4 ay sürmektedir. 

Mezoterapi Tamamlandıktan Sonra Ne Olur?

Yüz mezoterapisi tedavisi tamamlandıktan ve yüz mezoterapisinin etkisi görülmeye başladığında ciltteki sarkmalar azalır ve yaşlanma sonucu oluşmuş olan kırışıklıklarda bir azalma oluşur. Ayrıca yüz mezoterapi uygulaması sonucu cilt daha dinlenmiş ve aydınlık bir görüntüye sahip olacaktır. Seansların sıklığı kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşanılan cilt probleminin durumuna bağlı olmak üzere değişkenlik gösterebilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Dikkat edilmesi Gerekenler

Yüz mezoterapisi sonrası dikkat edilmesi Gerekenler gerekenler nelerdir? Vücut mezoterapisi yapıldığı gün banyo yapılmaması, duş, sauna yada hamama girilmemesi önerilir. Bunun dışında bölgenin kaşınmaması, kese yapılmaması, masaj yapılmaması ve doktorun önerisi dışında herhangi bir ürünün vücuda sürülmemesi önerilmektedir.
Diğer Yüz Estetiği içeriklerimizi mutlaka incelemelisiniz!
Yüz Mezoterapi Yaptıranlar Yorumlar

Mezoterapi, tek başına etkili bir yöntemdir. PRP, anti aging enjeksiyon uygulaması, lazer gençleşme gibi takviye uygulamalar ile etkisi artırılabilir. Hastaya uygun olup olmadığı öncelikle doktor ya da güzellik uzmanı tarafından belirlenir sonra hastanın tercihine bırakılır. Mesela Mezoterapi Yaptıranlar 2019 yılındaPRP + mezoterapi kombinasyonuna yoğun ilgi gösterildiği belirlenmiştir.

Bir diğer yorum ise şöyle,

bundan yaklaşık 2 ay önce yaptırdığım işlem.
çok memnunum özellikle saçıma yaptırmam ile dökülme sorunum bitti ve daha gür kalın telli saçlarım var.düzenli aralıklarla devam etmek isterim. ağız çevresi ve çene için de düşünüyorum botokstan daha iyi bir yöntem bence.

Yüz Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?