Blog

Ciltte Oluşan Lekeler

Cildimizde çeşitli nedenlerle lekeler oluşabilir. Bu lekeler, insanları rahatsız eder ve lekelerden kurtulma isteği duyulur. Lekeler, farklı nedenlerle oluşmuş olabilir. Doğum lekeleri, çiller, güneş lekeleri, cilt tahrişi sonrasında oluşan lekeler, egzamadan kaynaklı lekeler bunların başında gelmektedir. Günümüzde bu lekeler tedavi edilebilmektedir. Burada asıl önemli olan husus ise lekenin kaynağını, hangi sebepten oluştuğunu bilmektir.

Leke Tedavisinde Lazer Uygulaması

Leke tedavisinin en iyi çözümlerinden birini lazerle leke tedavisi oluşturur. Lazerde tedavide lekelerin yok edilmesi, çeşitli dalga boylarının kullanımıyla gerçekleştirilir. Lazer ışını, leke hücrelerinde emilir ve hücrelerde ısı enerjisine dönüşür. Bu ısı enerjisiyle de leke hücrelerinin buharlaşması sağlanır. Lazer tedavisi, seanslar şeklinde uygulanır. Böylece lazer tedavisi uygulanan kişiler, lekelerinden kurtulmuş olur ve çok daha berrak görünümlü bir cilde kavuşur.

Lazer ile Leke Tedavisi Uygulaması Kaç Saat Sürer?

Lazerle leke tedavisinin uygulanış süresi, kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum, lekenin cinsinin nasıl olduğuna, ciltte oluştuğu derinliğe ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin, çiller eğer yüzeysel oluşmuşsa bu lekelerin yok edilmesi için tek seans yetebilir fakat ciltte daha derinlemesine oluşmuş çiller için daha uzun seanslar gerekebilir.

Lazerle Leke Tedavisi Uygulanırken En Çok Hangi Ciltlerde Dikkat Edilmelidir?

Lazerle leke tedavisi uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu işlemi güvenilir yerlere ve kişilere yaptırmaktır. Lazerle leke tedavisi yapılacak cihaz doğru seçilmelidir. Ayrıca cilt de tahriş edilmemelidir. Koyu tene sahip olan kişilerde lekelenme olasılığı daha yüksek olduğundan leke tedavilerinde dikkatli olunmalıdır. Çok kılcal damara sahip olan ve ciltleri hassas olan kişilerde de yine işlem uygulanırken dikkat edilmelidir.

Lazerle Leke Tedavisi Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazerle leke tedavisi uygulatan kişilerin mutlaka güneş ışınlarından kendilerini korumaları gerekir. Güçlü güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde maalesef tedavi edilen lekelerin yeniden oluşma ihtimali vardır. Ayrıca lazerle leke tedavisi uygulatan kişilerin ciltlerine yapacakları bakıma da özen göstermeleri gerekmektedir. Cilt temizliğini sağlamak için de alkol içermeyen ürünler kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?