Yüz Estetiği

Saten Yüz Germe

Saten yüz germe nedir? Saten Yüz Germe, Kollajen’in uyarılması ve elastin liflerinin sıkılaştırılması ile yapılan saten yüz germe işlemi, cilt problemlerine kalıcı çözümler üretmektedir. Zaman içerisinde yüzümüzde meydana gelen kırışıklık ve derinin kendini salması gibi sorunlara, saten yüz germe uygulanır. Yüzümü ameliyatsız gençleştirmek istiyorum diyen bir kişi, mutlaka bu tedavi yöntemini tercih etmelidir. Ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinen saten yüz germe işlemi, ağrısız bir işlemdir.

Türkiye’nin En İyi Estetik Cerrahları 2021 listemizi önce incelemek ister misiniz?

https://estetisyendoktor.com/turkiyenin-en-iyi-estetik-cerrahlari/

Saten Yüz Germe Nedir?

Saten Yüz Germe nedir sorusuna bir cümle anlatırsak radyofrekans ve ultrason enerjisinden yararlanılarak gerçekleştirilen bu işlem, cilt altında bulunan dokuların uyarılma işlemidir. Radyofrekans, kollajende oluşan yaşlılık bağlarını ısı yolu ile kırar. Bu şekilde kollajen dokusu daha sıkı bir hal alır ve gençleşme yolunda emin adımlar atılmış olur. Kollajenin sıkılaştırılması, dinamik ve genç bir cildin kapılarını açar. Ultrason enerjisi ise direkt olarak kollajeni uyarır. Bu sayede cildin esnekliği ve sıkılığı sağlayan elastin lifler uyarılır. Elastin lifler bu işlem devam ettikçe sıkılaşmaya devam eder. Kullanılan bu iki enerji, hem cildinizi sıkılaştırır hem de daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Saten Yüz Germe
Saten Yüz Germe

Saten yüz germe etkisi ne kadar sürer?

Saten yüz germe etkisi ne kadar sürer? Saten yüz germe yapılır yapılmaz etkili olmakla beraber, 2. haftayla beraber gözle görülür sıkılaşma başlamakta; maksimum etkisi ise 3. ayda görülmektedir. Etkisi ortalama 1 yıla kadar devam eder.

Saten Yüz Germe Zararları

Saten yüz germe kolajen üretimi tetikleyerek cildin kendi kendini yenileme imkanlarını hareke geçiren, bilinen hiçbir yan etkisi olmayan, FDA onaylı, son derece güvenli bir cilt germe ve gençleştirme uygulamasıdır. Saten yüz germe, kolajen üretimini ve cilt kalınlığını artırmak için radyofrekans (RF) enerjisi kullanan non-invaziv bir prosedürdür.

Saten Yüz Germe İşlemi Süreci Nasıldır?

Saten yüz germe işleminde kullanılan radyofrekans termal dalgalar, vücudun doğal iyileşmesini uyaran minimum termal hasar oluşturmak için cilt dokusunu ısıtır. Zamanla bu iyileşme süreci, yeni kolajen ve elastin liflerinin üretimini teşvik ederek cildi pürüzsüzleştirir, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Yeni kolajen fibroblastlar, gevşek veya hafif sarkmış cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur, cilde daha genç ve sağlıklı bir görünüm verir, cilt dokusunu ve gevşekliği iyileştirir. Yüksek RF enerjisi, yağ hücrelerini hedeflemek ve ısıtmak için dokuya daha derin bir şekilde verilebilir ve bu da yağ hücrelerinin küçülmesine ve doğal olarak çözünmesine neden olur.

Saten Yüz Germe Öncesi Sonrası

Saten Yüz Germe Öncesi Sonrası
Saten Yüz Germe Öncesi Sonrası

Ameliyatsız Yüz Germe

Saten yüz germe veya Ameliyatsız Yüz Germe işlemlerinde göz çevresinin gençleştirilmesi, nazolabial (burun kenarı) olukların yanak bölgesinde kaldırma etkisi ile düzeltilmesi, dudak çevresindeki sigara çizgilerinin tedavisi ve sarkma ve gıdıklanmanın düzeltilmesi amaçlanır. bölge. Bu bölgelerde yapılacak saten yüz germe operasyonları, işlemin uygulama esnasındaki etkinliği, kalıcılığı ve güvenliği ön plandadır.

Saten yüz germe; Exilis Elite dediğimiz, esas olarak radyo frekans enerjisi ve yardımcı olarak ultrason kullanan her iki teknolojiden de zarar görüyor. Radyo frekansı hemen deri altı bölgesini hedef alır, ultrason bu bölgedeki enerji dağılımını homojenleştirir. Sadece odaklanmış ultrason kullanımında tek seansta 65C’ye yakın ısı yerine seans başına 42-45 C arasında ısı oluşarak işlem sırasında güvenliği sağlar. Satin Face Lift, daha güvenli ve sürekli olarak seanslar şeklinde kolajen uyarımı sağlayan, tedavi protokolü ile çözüm sunan tek seanslık agresif bir uygulamadır. Saten yüz germe işleminin diğer sistemlere göre en büyük avantajlarından biri de bu ısı kontrollü işlemde göz kontrollü uygulamaların bile güvenle yapılabilmesidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Bilinmesi Gerekenler kapsamlı bir kılavuzu okumak için tıklayabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FAQ

Saten yüz germe, kolajen üretimini ve cilt kalınlığını artırmak için radyofrekans (RF) enerjisi kullanan non-invaziv bir prosedürdür.

Kalıcılığı ne kadar sürer? Saten yüz germe yapılır yapılmaz etkili olmakla beraber, 2. haftayla beraber gözle görülür sıkılaşma başlamakta; maksimum etkisi ise 3. ayda görülmektedir. Etkisi ortalama 1 yıla kadar devam eder.

Saten yüz germe uygulaması o kadar güvenlidir ki göz kapağına dahi uygulanabilmektedir. Bu sayede sinir hasarı riski olmadığı gibi enerjinin eşit ve homojen dağılması fokuslu ultrasonlardaki gibi uygulayıcıya bağlı değişkenleri ortadan kaldırmaktadır.

BTL Exilis Elite, cildi sıkılaştırmak ve kollajen üretimini artırmak için radyo frekansı (RF) teknolojisini kullanan yüz ve vücut şekillendirme teknolojisidir.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?