Blog

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ameliyatsız yüz germe yaşlanmaya karşı bulunmuş adeta bir mucizedir. Yaşlanmanın en önemli belirtisi yüzdeki sarkmalar olup bunlar çeşitli yöntemlerle toparlanır. Cerrahi müdahaleden korkan ya da istemeyen kimseler için geliştirilen bir yöntem ise ameliyatsız yüz germe operasyonlarıdır. Bu tedavide yüz toparlanır ve yüz hatlarının yeniden belirgin bir görünüm kazanması sağlanır. Ayrıca hasta bu yöntemde herhangi bir acı yahut ağrı hissetmemektedir.

Son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlayan bu tedavi daha çok; gıdı, boyun, göz çevresi ve yüz için uygulanmaktadır. Bu yerlerde sarkan deri yukarı çekilerek o alan toparlanır. Öte yandan sarkma problemi olmasa da estetik kaygılarla da bu işlemler tercih edilebilmektedir. Kaş çevresine yapılan uygulamalarda, kaşların daha gergin durması da amaçlanabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir ?

Tedavi içi özel ve çalışır durumdaki aygıtlardan faydalanılmaktadır ve tedaviye başlanmadan önce hazırlık aşamasının doğru yapılması önemlidir. Tedavi görecek yerdeki tüylerin alınmış, bölgenin temiz ve kuru hale getirilmiş olması önemlidir. Tedavi, bölgeye soğuk jelin yedirilmesi ile başlar. Yüksek fokuslu ultrason aletinin cihaz başlığı jelin üzerine koyulur.

Bu aşamadan sonra hareket ettirilmeden ultrason dalgalarının hedefe ulaşması beklenir. Odaklanan nokta üzerinde çalışır. Böylece ameliyatsız yüz germe işleminde bütün enerji odak noktasına yoğunlaşarak tedaviyi sürdürür. İşlemin uygulanacağı tüm alanlara bu şekilde enerji gönderilir. Bölgeler tamamlandığında seans da sona erer. Ultrason deri altındaki hücreleri uyararak kendisine gelmesini, toparlanmasını sağladığından anında etkisi görülmeye başlanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi Kimler İçin Uygundur

Sarkma ve gevşemeyi toparlama amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemi olsa da bu problemi aşırı yaşayan bireyler için uygun değildir. Ciddi bir sarkma problemiyle karşı karşıya olan bir hasta ameliyatsız yüz germe tedavisi yaptırsa dahi istenilen sonuç alınmayabilir. Ayrıca bu tedavinin yapılabilmesi için hamile ve hamilelik şüphesi, emzirir durumda olma, dolaşım bozukluğu yaşama, ciltte aktif enfeksiyon veya kimi sağlık problemlerinin bulunmaması gerekir.

Tedaviye uygun olunduğu belirlenen hastaların işlemleri genellikle tek seansta yapılmakta ve tedavinin etkileri işlemi takip eden 20 gün içerisinde gözlenebilir hale gelmektedir. Seansın yetersiz kaldığı durumlarda ise yeni seanslar da yapılabilmektedir. Sonuçların devamlılığı için bu işlemin yılda bir kere yaptırılması kalıcı olması için önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?