Saç Ekimi

PRP Enjeksiyonları Saç Dökülmesine Nasıl Yardımcı Olur?

PRP Enjeksiyonları Saç Dökülmesine nasıl yardımcı olur? Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir? PRP nedir? gibi soruların cevaplarını göreceğiz.

Saç kaybetmeye başladığımızda içimizde artık kel olacağım endişesi oluşmaya başlayacaktır. Saç dökülmeye başladığında ne yapacağım diye de düşünmeye başlayabilirsiniz. Neyse ki, durum her zaman böyle değildir. Saç dökülmesine yönelik yeni tedaviler sürekli gelişiyor ve binlerce insanın saç dökülmesini kendi yolunda durdurmasını mümkün kılıyor. Bugün, PRP enjeksiyonlarının saç dökülmesine nasıl yardımcı olduğundan bahsedeceğiz.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesine birkaç nedenden biri neden olabilir. Saç dökülmesinin en yaygın nedenleri genetik (erkek tipi kellik gibi), hormon değişiklikleri, ilaçlar, bazı tıbbi durumlar veya sadece yaşlanmadır.

Saç dökülmesi seyrelme şeklinde başlayabilir ve sadece kafa derinizi veya tüm vücudunuzu etkileyebilir. Saç dökülmesi sorunlarını ele almak, muhtemelen saç dökülmesinin temel nedenine ulaşabilecek profesyonellerin yardımını gerektirecektir.

PRP nedir?

PRP nedir veya trombosit (zengin plazma) bir ilaç veya insan yapımı bir kimyasal değildir; bunun yerine hastanın kendi kanından elde edilir. Plazmayı almak için bir tıp uzmanı kanı bir tüpe çekecektir. Daha sonra tüp, kan ve plazmanın ayrıldığı bir santrifüje yerleştirilir.

PRP daha sonra yeniden büyümeyi hedeflemek için hastanın kafa derisinin belirli bölgelerine enjekte edilir.

PRP Saç Dökülmesine Nasıl Yardımcı Olur?

Kanımızdaki PRP, “büyüme faktörleri” olarak bilinenleri içerir. Büyüme faktörleri, diğer hücreler yaşlandığında veya hasar gördüğünde yeni hücrelerin üretimini uyarır. Örneğin, dizinizi sıyırırsanız, büyüme faktörleri yeni cilt hücrelerinin büyümesini ve hasarlı, kazınmış hücreleri değiştirmesini teşvik eder.

Benzer şekilde, insan plazmasında bulunan 17 farklı büyüme faktörü, yeni saç büyümesi oluşturmayı hedefleyebilir. PRP saç derisine enjekte edildiğinde, uyuyan saç hücreleri harekete geçer ve yeni saçlar çıkmaya başlar.

PRP Enjeksiyonları Saç Dökülmesine Nasıl Yardımcı Olur?

PRP Tedavisinin En İyi Yanları

Pek çok neden olduğu için, tüm saç dökülmesi için en iyi sonucu veren bir çözüm bulmak zordur. PRP, sadece saç dökülmesini durdurmak için değil, aynı zamanda yeni saç yetiştirmek için de inanılmaz derecede etkili bir tedavi olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte, PRP enjeksiyonlarına genellikle güçlendirici olarak hareket eden ek tedaviler eşlik eder. PRP enjeksiyonlarınızdan sonra, yeni, daha kalın saçların çıkmasına yardımcı olmak için PRP eylemini destekleyecek topikal veya oral bir tedavi reçete edilebilir.

İlk enjeksiyonlardan sonra doktorunuz ilerlemenizi yaklaşık altı ay civarında değerlendirecektir. Sonuçları başlangıç ​​noktasıyla karşılaştırmak için kafa derinizin fotoğrafları çekilecektir. Oradan size başka bir PRP enjeksiyonu, ilaç veya saç büyümesini teşvik edebilecek diğer ürünler reçete edilebilir.

PRP Tedavisi ne demek? Hemen içeriğimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?