Dövme

Lazerle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazerle dövme silme işlemi nasıl yapılır bugün ki konumuz bu. İnsanlar, belirli yaş aralığında vücutlarına bazı değişik şekiller yaptırmaktan hoşlanırlar. Kendileri için özel olan yazı veya figürleri dövme olarak vücutlarında taşımak isterler. Daha ziyade gençler, dövmeye rağbet ederler. Bazen bir film kahramanı, bazen de kendimiz için önemli olan tarih veya resmi, vücudumuzda taşımak isteriz. Dövmeler, vücudun istenilen yerini yaptırılabilir.

Belirli bir süre sonra dövme, kişileri rahatsız etmeye başlar. Bununla birlikte dövmeyi sildirmek için değişik çarelere başvururlar. Dövme yaptıranların sayısının artması ile birlikte sildirmek için değişik yöntemler denenmektedir. Lazerle dövme silme uygulaması tıpta kullanılmaya başlanmıştır. Bu uygulamada cilt özellikleri, ten rengi, vücudun neresinde olduğu ve dövmenin rengi önemli bir etkendir. Yapılacak dövme silme işleminin farklı sonuçlar doğurması sebebiyle, bu uygulama kişiye göre değerlendirilmelidir.

Diğer içeriğimiz Pico Lazer Dövme Sildirme Yöntemi okuyarak daha da bilinçlenebilirsiniz.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı Dövme Lazer Yöntemi ile Silinebilir mi?

Kalıcı dövme lazer yöntemi ile silinebilir hem İPL yöntemi ile hem de lazerle elde edilen sonuçlar %100 başarı sağlayamamaktadır. Bilinçsiz yapılan dövme silme işlemleri, ciltte yanığa bağlı kötü yara izlerini sebebiyet vermektedir. Lazerle dövme silme yönteminde, ışın verme aralığı, ışının dalga boyu ve lazerin enerjisi büyük rol oynar. Bu sebeple iyi bir klinikte işlem yaptırmayı dikkat etmekte fayda vardır.

Dikiş izleriniz mi var? Lazerle Dikiş Silme içeriğimize mutlaka göz atın!

Dövme yaptırılan yerin sildirilmesi için uygun zaman, havanın kapalı olduğu sonbahar veya kış mevsimidir. Dövmenin olduğu yer, tedavi sonrasında güneşe karşı hassas olacağından güneş görmemesi gerekir. Solaryum sonrası bronzlaşan ciltte, renk açılıncaya kadar olan zaman aralığında dövme sildirmemek gereklidir. Dövme rengi açık ise silinmesi daha zor olur. Koyu renk dövmeler sanılanın aksine daha kolay silinebilir. Dövmenin içeriğindeki değişik renkler deri altına cıva, karbon, kobalt, krom, demir, kadmiyum, titanyum bileşikleri verilerek sağlanır.

Lazerle dövme silme tedavisinde, yeşil ve sarı renkler daha özel dalga boyunu emebildiği için uzun sürede silinir. Derinin ince olduğu yüz bölgesinde iyileşme daha hızlı gerçekleşir. Bunun sebebi yüz bölgesinde daha yüksek enerji verilme kolaylığıdır. Kalın derili olan kol, bacak ve gövde kısımlarına daha uzun seanslar gerekir. Bu bölgelerin iyileşmeleri biraz zaman almaktadır.

Dövme sildirme işlemleri sırasında, anesteziye gerek olmaz. Teni hassas olan kişiler, bu gruba dahil değildir. Onlarda lokal anestezi yapılması faydalı olur. İşlem sonunda ciltte kızarıklık ve hafif bir şişme olur. Uygulamalar 3 ila 7 seans yapılır. Her seans arasında 5 ila 7 hafta ara verilmelidir. Daha sıkı yapılan seanslar, başarılı sonuçlar vermezler. İşlem sonrasında güneş koruyucu kremler ve deri kremleri kullanılmalıdır.

Dövme sildirme iz kalır mı?

Lazerle yapılan dövme silme işleminde büyük çoğunlukta kalıcı bir lekelenme veya iz bırakmamaktadır.

Küçük dövme kaç seansta silinir?

Küçük dövme işlemindeki parçalanmış pigmentlerin vücuttan atılma süreci 4-6 haftalık bir süreci kapsar. Bu sebeple seanslar arasında 4-6 haftalık aralıklar bırakılır. Dövmenin tamamen silinmesi için 4-10 seans uygulama yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?