Blog

Lazer İle Ben Aldırma

Lazer ile ben aldırma tedavisi, son yıllarda cerrahi işlemlerden daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Hem acısız hem de ağrısız olan bu işlem, günlük hayatı da etkilememektedir. Ameliyatsız ben aldırma konusunda araştırma yapan kişiler, bu tedaviye ulaşabilmekte ve bilgi alabilmektedir. Tamamen uzman kişiler tarafından steril bir ortamda yapılması gereken bu estetik işlemi, birkaç dakika içerisinde sonlanmaktadır.

Lazerli Ben Tedavisi

Lazerli ben tedavisi öncesi doktorunun dermoskop vasıtasıyla şikayet ettiğiniz bölgede aşağıdaki durumlar üzerine detaylı bir inceleme yapacaktır:

  • Ben asimetrik mi?
  • Düzensiz sınırları var mı?
  • Farklı renkler içeriyor mu?
  • 6 milimetreden büyük mü?
  • Büyümesinde bir evrim var mı?

Hem doğuştan hem de sonradan oluşan benler, dış görünüş açısında rahatsız edici olabilmektedirler. Özellikle kadınlar tarafından istenmeyen benler, lazer ile hızlı şekilde alınabilmektedir. Ben alımı öncesinde benin alınacağı bölgeye az olmak kaydıyla anestezi kremi sürülebilir. Isı ile alınan ben, bulunduğu yerden alındıktan sonra minik bir iz bırakabilir. Zaman içerisinde kullanacağınız kremler, ben izini yok edecektir.

İşlemden sonra cildiniz, çok hızlı şekilde iyileşir ve günlük hayata devam etmenize izin verir.

Alınan ben yerine başka bir ben çıkma olasılığı çok düşüktür. Herhangi bir pansuman gerektirmeyen bu işlem, mutlaka referansı olan uzman estetik merkezleri tarafından gerçekleştirilmelidir.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle ben aldırma sonrası dikkat edilmesi gerekenler, benleri lazerle yok etme işlemi öncesi lokal anestezi uygulanır. Lazer ışını, beni oluşturan hücrelere yönlendirilir. Bu hücreler ışını emer ve böylece bitişik deri sağlam kalırken ben deri yüzeyinden uzaklaşır. Bu, cerrahi müdahale işlemine kıyasla çok daha erken bir iyileşme süresidir. İşlem tamamlandıktan sonra doktor evde cildinize nasıl bakmanız, ne yapıp ne yapmamanız gerektiğini anlatacaktır. Ben aldırma lazer tedavisi tamamlandıktan sonra, bir zamanlar benin olduğu yerde küçük kırmızı bir nokta olacaktır. Kırmızı ben lazer tedavisi sonrası tedavi bölgesi küçük, geçici bir pansumanla kaplanacaktır. Takip eden birkaç günde bölgede bir kabuklanma oluşacaktır. Bu kabuk yaklaşık bir hafta sonra düştüğünde, benin bulunduğu bölge pürüzsüz ve soluk pembe olacaktır. Bu ton yavaş yavaş hafifleyecek ve ilerleyen dönemde azalarak kaybolacaktır.

Lazerle Ben Aldırdıktan Sonra Ne Kadar Sürede İyileşir?

Uygulama alanında meydana gelen lazer sonrası hasar 1 hafta içinde tamamen düzelecek, pembelik ise birkaç ayda deri rengine dönecektir. Lazerle ben aldırma sonrasında iyileşme tamamlandıktan sonra oluşan pembeliğin daha hızlı geçmesini sağlamak ve iz kalmasını önlemek amacıyla özel kremler kullanılır.

Ben Aldırdıktan Sonra Ne Zaman Banyo Yapılır?

Ben aldırdıktan sonra banyo yapma süresi tercihen ilk gün su değmemeli yani duş alınmamalıdır, sonraki gün duş alınmasında tıbben sakınca yoktur. Abdest almak gibi zorunlu uygulamalar dine uygun şekilde yapılabilir ancak küçük bir risk artışına razı olunarak yıkanabilir de, çok ciddi bir sorun yaşanması beklenmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?