Estetik Cerrahi

Estetik Nedir? Estetik Ne Demek?

Estetik nedir? Estetik, hastaların kozmetik görünümünü iyileştirmeye odaklanan tüm tıbbi tedavileri içerir. Medikal estetik, güzellik endüstrisi ve plastik cerrahi arasında güzel ve küçük bir niş içinde yer almaktadır. Nitelikli doktorlar, hemşireler veya diş hekimleri, görünümünüzü iyileştirmek için çok sayıda çarpıcı ince ayar sağlayabilir.

Bu ince ayarlar, anatominiz ve fizyolojiniz hakkında yüksek derecede beceri, eğitim ve bilgi gerektirir. Medikal estetik tedavileri kaş alma, ağda veya kirpik uzatma gibi güzellik tedavilerinden ayıran şey budur. Öte yandan, tıbbi estetik tedaviler, yüz germe, meme büyütme veya liposuction gibi prosedürleri içeren cerrahi müdahaleler (estetik tıbbi tedaviler bazen cerrahi olmayan kozmetik tedaviler olarak anılır) kadar agresif değildir.

Estetik Nedir?

Görünümü iyileştirmeye yönelik veya bu konuda uzmanlaşmış herhangi bir ilaç veya tıbbi prosedür, estetik teriminin kapsamına girer. Kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri veya gevşek ve sarkan cilt gibi yaşlanma belirtilerini azaltmaya, tersine çevirmeye veya en aza indirmeye yönelik prosedürler de dahil olmak üzere, tıbbi bir estetisyen tarafından sunulan çok çeşitli tedaviler ve terapiler vardır.
Ayrıca dermatolojik durumlar veya kusurlarla (akne veya belirgin doğum lekeleri gibi) ilgili tedavilere atıfta bulunabilir ve ayrıca cerrahi prosedürlerin kanıtlarını gizlemeye veya azaltmaya yönelik prosedürleri içerebilir. Bu uygulama alanı ayrıca aşırı yağ veya selülit, çatlaklar veya obezite veya hızlı kilo kaybının neden olduğu diğer cilt hasarlarının tedavisinde de yer alır. Yara izlerinin, örümcek damarlarının ve diğer venöz kusurların (varisli damarlar gibi), istenmeyen tüylerin ve cilt rengindeki bozulmaların görünümünü azaltmak veya silmek için lazer bazlı tedaviler bile vardır.

Medikal Cilt Bakımı hakkında da bilgilenmek isterseniz makalemizi okumalısınız!

Estetik Nedir? Estetik Ne Demek?

Medikal Estetik Nedir?

Medikal Estetik, hastaların fiziksel görünümlerinden memnuniyetini artırmak için minimal invaziv kozmetik tedavilerin kullanılmasıdır.

Estetik Ne Demek?

Estetik ne demek sorusuna gelirsek tam olarak tanımlanan; sanatın, güzelliğin ve zevkin doğası ve takdiri ile ilgilenen bir felsefe dalı. Aynı zamanda sanat, kültür ve doğa üzerine eleştirel yansıma olarak da tanımlanmıştır. Estetik kelimesi Yunanca aisthetikos kelimesinden türetilmiştir, duyu algısı anlamına gelir. Algısal olmak kesinlikle işimin büyük bir yönüdür. Alternatif olarak, estetik bilimiyle ilgili olarak; güzellik duygusu ile ilgili zihin ve duygular.Kozmetik, görünümü iyileştirmeye veya değiştirmeye yönelik tedaviler olarak tanımlanırken, bilim, sanat ve doğadan etkilendiği için estetik terimini kozmetik yerine tercih ederim.

Estetik hemşirenin asıl sorumluluğu ilaç veya tedavilerin uygulanmasına bağlıdır. Bu alanda başarılı olmak ayrıca bir “detay gözü” ya da “estetik bir göz” gerektirir. 

Estetik bir göz bir yere kadar doğaldır ama güzellik bilimi ve tarihi hakkında anlaşılması gereken çok şey vardır. İşleme çekiciliği milisaniyeler içinde gerçekleşebilir; beyin, birinin yüzünü tararken konturları, şekilleri, özellikleri ve cilt kalitesini analiz eder.

Estetisyen Ne Yapar?

Medikal bir estetisyen ziyaretine gittiğinizde, hedeflerinizi doktorla tartışacaksınız. Estetisyen doktor, örneğin memelerinizin boyutunu büyütmek istiyorsanız meme implantları gibi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için uygulayabileceği mevcut tedavileri ve prosedürleri tartışacaktır. Birçok medikal estetik uzmanı, örümcek damar tedavileri, kırışıklık azaltıcı enjeksiyonlar, dudak büyütme enjeksiyonları, meme implantları ve daha fazlası gibi medikal estetiğin birçok alanında uzmanlaşmıştır. Medikal estetikten yararlanmayı seçerken, her zaman yüksek eğitimli ve yapılmasını istediğiniz işlem türünü gerçekleştirme konusunda deneyimli bir hekimi ziyaret etmeniz çok önemlidir.

Medikal estetisyenler birkaç yıl okula gider ve bilgilerini düzenli olarak güncellemelidir, bu nedenle yasal oldukları sürece genellikle ellerinde güvende olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?