Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı nedir sorusuna kısaca uzmanlar ile gerçekleştirilen cilt temizleme, besleme ve gençleştirme işlemlerine verilen isimdir.

Medikal cilt bakımı nedir sorusunu cevapladıktan sonra yaptırmak istiyorum diyen fakat konu hakkında bilgisi olmayan birçok kişi bulunmaktadır. Cilt sağlığı için oldukça güzel bir işlem olan medikal cilt bakımı, birçok ürün ve işlemin bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı nedir sorusunu detaylı inceleyelim. Medikal cilt bakımı cildi üst katmandan sırasıyla başlayarak birikmiş kirden arındırır, derinlemesine nemlendirir, sebum dengesini yeniden kurması için cilde yardımcı olmaktadır.

Medikal cilt bakımı dermatolojik kozmetikler kullanılarak yapılmaktadır. Medikal cilt bakımın da değerlendirilmesi gereken noktalar ise Cilt tipi, kişinin yaşı, cildin problem ve gereksinimlerine göre uygulama ve ürünler değişiklik gösterebilir.

Her yaştan kadın ve erkeğin, cilt sağlığını korumak için alışkanlık edinmesi gereken, hiçbir yan etkisi olmadığı gibi yaşlanma karşıtı koruma sağlayan, güzellik sırlarının liste başında yer alan cilt bakım sistemidir. Medikal cilt bakımı, cildin yaşlanmasını yavaşlatan, temizleyen ve elastikiyetini geri kazandıran cilt uygulamalarının tamamı olarak görülebilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Hydrafacial cilt bakımı nedir sorusuna kısaca değineceğiz Hydra cilt bakımı içeriğimizden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hydrafacial cilt bakımı, cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemidir.

Basınçla püskürtülen vakumlu başlıkla ölü dokuları aspire ederek temizler, yine aynı başlıkla cilde peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenme sağlanır.

Hydrafacial Ücreti Ne Kadar?

Hydrafacial ücreti kişiye özel planlanan bir cilt bakımı ve cilt yenileme yöntemi tercih edilen konum, şehir ve uzmanlara göre değişkenlik göstermektedir.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Medikal cilt bakımı ne işe yarar sorusunu ise şöyle cevaplayabiliriz. Cildi yaşlanma karşıtı korumaya alabilmek için medikal cilt bakımına her zaman ihtiyacımız var. Çünkü, en etkili serumları ya da cilt yenileme sistemlerini kullanmadan önce, cildin tüm katmanlarında, derinlemesine ve tahrişsiz bir şekilde temizlenmiş olması gerekir. Medikal cilt bakımı sayesinde:

 • Cildi derinlemesine temizler, gözenekleri açar.
 • Ölü deriyi nazikçe soyar, cildin yenilenmesini sağlar.
 • Cildin iletkenliği arttırdığı için kullanılan serum ve vitaminler daha etkili olur.
 • Kolajen üretiminin desteklenmesine katkı sağlar.
 • Cildin elastikiyet kaybına neden olan dolaşım sorunlarının önemli ölçüde önüne geçer.

Medikal Cilt Bakımın Faydaları

Medikal cilt bakımı faydaları sayesinde kan dolaşımı ve lenf drenaj sistemi aktif olduğu için, cilt kendi kendini yenilemeyi sürdürür. Deri altı dokularda oksijen oranı yeterli olduğundan, cilt canlılığı koruyabilir. Medikal cilt bakımın saymakla bitmez faydalarından bazıları şunlardır:

  • Cildin baştan aşağı temizlenmesi ve arındırılması sağlanır.
  • Kollajen tetiklenir ve bu sayede kan dolaşımı hızlanır.
  • Cilt, sürekli kendini yeniler ve sarkmalar engellenir.
  • Cildin nem ve yağ dengesi düzenlenir.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Yoğun bir akne dönemi, siyah nokta sorunu gibi durumlar söz konusu ise ve daha önce medikal cilt bakımı yapılmamış bir ciltten bahsediyorsak, başlangıçta birkaç sean boyunca iki hafta arayla, medikal cilt bakımı yapılabilir.

Yoğun makyaj uygulamak durumunda olan ciltler için iki hafta, 21 gün gibi periyotlar tercih edilebilir.

Düzenli cilt bakımı rutini için ideal olan, ayda bir medikal cilt bakımı yaptırmak ve cildinizin ihtiyacına uygun diğer bakımlarla, medikal cilt bakımını kombine etmektir. Böylece hem medikal bakımdan hem de örneğin peeling uygulamasından çok daha etkili bir sonuç elde etmiş oluruz.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı klinik ortamda, cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel cilt bakımının aşamalarını sıralarsak, nasıl yapıldığını daha görünür şekilde ifade etmiş oluruz:

 • Cilt yüzeyi, epidermis, cilt tipine uygun ürünlerle temizlenir.
 • Gözeneklerin nazikçe temizlenebilmesi için buhar terapi uygulanır.
 • Siyah ve beyaz noktalar temizlenir.
 • Cildin tamamına, dekolte bölgesine kadar gözenekler temizlenir.
 • Maske, radyofrekans ya da diğer cilt bakımı sistemlerinden biri, kolajen üretimini tetiklemek üzere kullanılır.
 • Cilt, derinlemesine nemlendirilir.

Medikal Cilt Bakımı Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Büyük gözenekler tedaviden saatler sonra iyileşir. Ancak birkaç saat içinde gözenekleriniz kir veya makyaj kalıntılarıyla kolayca dolabilecek durumda olacaktır. Bu nedenle, medikal cilt bakımının ertesi günü fondöten, yüz pudrası veya allık kullanılmamalıdır.

Medikal cilt bakımı, cildi yeniler ve yüzeydeki ölü hücreleri yok eder. Tedaviden sonra cildiniz çevresel faktörlere karşı savunmasızdır ve güneşe maruz kalmamaya özen gösterilmelidir.

Medikal Cilt Bakımı Yaptıranlar

Günümüzde yapılan medikal cilt bakımı kişilerin taze ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlar. Medikal cilt bakımı yaptıranlar aldıkları hizmetten duydukları memnuniyet ile ilgili birçok yorum da bulunurlar. Yapılan yorumlara baktığımız zaman uygulamanın birçok faydası olduğunu dile getirdiklerini görüyoruz. Bu hizmet sayesinde yaşanılan tüm cilt problemleri giderilir.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası

Medikal cilt bakımı herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için güvenilir bir şekilde bu hizmet alınabilir. Yapılan işlemlerle birlikte tıkalı bulunan tüm gözenekler açılır cilt derinlemesine temizlenir. Medikal cilt bakımı sonrası cildin günlük bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Medikal cilt bakımı uygulandığı gün makyaj yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Güneş koruyucu mutlaka kullanılmalı, hamam, sauna, solaryum, güneş, havuz, deniz, epilasyon yöntemleri, kimyasal peeling işlemlerinin yapılacağı zaman mutlaka uygulamayı yapacak estetisyeninize sormanız gereklidir. Bu tür durumlarda min. 48 saat-10 gün arasında değişen periyotlarda süre verilmesi gerekmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Medikal cilt bakım fiyatları tercih edilen kliniğin hizmetleri, uzmanın deneyimi ve yapılan takviyelerle birlikte belirlenir. Bunun dışında cilt bakım işlemleri kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlendiği için fiyatlar da kişiye özel belirlenir. Birçok kişi medikal cilt bakım yöntemini seanslar halinde alır. Yani bu uygulamayı sürekli hale getirerek cildin taze ve canlı görünmesini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?