Dolgu ve Botoks Uygulamaları

Botoksun Faydaları Nelerdir?

Botoksun Faydaları Nelerdir? Botox son yıllarda oldukça popüler hale geldi. İnsanların onu alırken kendinden emin ve güvende hissetmelerini sağlayan iyi bilinen ve güvenilir bir tedavidir. Botox daha çok yaşlanma karşıtı özellikleri ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmasıyla bilinirken, aynı zamanda bir dizi sağlık sorununu tedavi etmek gibi daha fazla fayda sağlar. Botoksun tüm faydalarına ve neden sizin için harika bir tedavi olabileceğine daha yakından bakalım!

İnternet sitemizde içeriklerimizi okuyan misafirlerimize Estetikten Önce Bilmeniz Gerekenler – Keşke Demeden Önce içeriğimizi mutlaka okumalarınızı öneriyoruz.

İnce Çizgileri ve Kırışıklıkları Azaltır ve Önler

Botoks’un en bilinen faydası olan ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmanın yanı sıra bunları önleme özelliği ile başlayalım. Yaşlandıkça cildimizde ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur çünkü doğal kolajen üretimimiz yavaşlar. Botox enjeksiyonları alarak vücudunuzun daha doğal kolajen üretmesine yardımcı olabilirsiniz. Botoks aynı zamanda yüz kaslarınızı da dondurur ve bu da onları gevşemeye zorlar. Yüzünüz daha rahatladığında kırışıklıklarınız yumuşar ve kaybolur.

Migreni Azaltır

Migrenden muzdarip biriyseniz, ne kadar kötü olabileceklerini bilirsiniz. Migrenler genellikle mide bulantısına, bulanık görmeye, ışığa karşı hassasiyete vb. neden olur. Botox’un migreni ve yan etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Alnınıza, boynunuza, burnunuza, şakaklarınıza veya sırtınızın üst kısmına enjeksiyonlar yaparak migren ağrılarınızı ve yoğunluğunu azaltarak daha rahat yaşamanızı ve günlerinizi ele geçiren migren konusunda endişelenmenize gerek kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Kas Spazmlarına Yardımcı Olur

Kas spazmları bir avuç farklı şeyin sonucu olabilir. Serebral Palsi, MS veya felç gibi sağlık durumlarından kaynaklanabilirler. Ayrıca dehidrasyon, stres, kas gerginliği vb. olabilir. Etkilenen kaslara Botoks uygulayarak spazmları azaltabilir ve bir ton rahatlama alabilirsiniz.

Aşırı Koltukaltı Terlemeyi Azaltır

Hiperhidroz maalesef tedavisi olmayan bir rahatsızlıktır. Hiperhidroz, ne yapıyor olursa olsun veya yılın hangi zamanında olursa olsun, birinin aşırı derecede koltuk altı terlemesi yapmasıdır. Her gün giydikleri kıyafetlerin yanı sıra yaşam kalitelerini de etkileyebileceğinden, bu bozukluk bazı insanlar için başa çıkması zordur. Botox enjeksiyonları yardımcı olabilir çünkü ter bezlerini tetikleyen kimyasalları geçici olarak bloke edebilirler. Bu, hiperhidrozlu kişilerin biraz rahatlamasını ve aşırı terleme konusunda sık sık endişelenmesine gerek kalmamasını sağlar.

Botoksun Zararı Var mı?

Botoksun zararı var mı sorusu hem evet hem hayır peki nasıl bir durum bu. Uzman olmayan yani vasıfsız kişiler yapıldığı zaman çok zararlı olacak ve felce neden olabilir. Botoks yerine serum enjekte edebilir.

Botoks Kasları Zayıflatır mı?

Botoks kasları zayıflatır mı kısmi bir evet cevabı verebiliriz. Botoks uygulandığı kaslarda geçici bir hareket kısıtlılığı oluşturur. Kasın tamamını değil, yapıldığı noktanın 1-2 cm çevresindeki kas dokusunu etkiler. Yüzde mimik kaslarına uygulandığında bu kasların hareketini zayıflatır ve kasın neden olduğu mimik çizgisinin derinleşmesini engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?