Cilt Bakımı

Kimler Botoks Yaptırmalıdır

Kimler botoks yaptırmamalıdır veya botoks önerilmeyen kitleler kimlerdir? Genellikle ciltte oluşan kırışıklıklar için kullanılan botoks, kırışıklıkları azaltmaktadır. Botoks nedir ve kimler botoks yaptırmalı soruları, fazlasıyla sorulmaktadır. Kolajen yapısını yitirmiş ciltlerde uygulanan botoks, bir çeşit zehir içermektedir. Bu neden ile uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kırışıklık problemi olan ve esnek olmayan cilde sahip olanalar, botoks uygulamasından yararlanabilirler.

Anestezi ihtiyacı duyulmadan gerçekleştirilen botoks, uygulama sonrasında herhangi bir iz bırakmaz. Uygulamadan sonra günlük hayat devam edebilir ve gündelik işler yapılabilir. Bu sayede fazlasıyla tercih edilen botoks, belirli sürelerde devamlı yapılmalıdır. Aksi takdirde olumlu sonuçlar, zaman içerisinde yok olacaktır.

Botoks’ta kullanılan zehir, kaslar ile iletişimin kesilmesini sağlar. Kaslar, doku iletişimini sağlayamadığı için o bölge felç geçirmiş olur. İlaçla sinir ve kas yapısı, hareket hale getirilmektedir. Bu sayede kırışıklıklar azalmaktadır.

Botoks tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler listelediğimiz içeriğimize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz 🙂

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks nasıl yapılır, botoks ağrılı bir işlem mi? Botoks bir enjeksiyon işlemidir. Uygulanacağı bölge, lokal anestezi kremiyle uyuşturulur ve 20 dakika süresince beklenir. Botoks uygulanacak alan temizlendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjekte ediliyor. Botoks uygulaması için 10-15 dakikalık bir seans yeterlidir.

Botoks, en çok göz ve çevresinde kullanılmaktadır. Bu sebep ile hatalı kullanım olmamalı ve uzman estetisyen tarafından tüm işlemler yapılmalıdır. Aksi takdirde baş dönmesi, ağrı ve çift görme gibi problemler karşınıza çıkacaktır.

Botoks Neden Yaptırılır?

Botoks neden yaptırılır, botoks yaptırma sebepleri neledir? Botoksu özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan, alın bölgesi, kaş arası, göz kenar çizgileri, üst dudak, boyun çizgileri, el, ayak, koltuk altı terlemeleri, spasitede ve migren ağrılarında Botoks, kullanılmaktadır.

Botoksun faydaları nelerdir? İçeriğimiz ile botoksun faydalarına göz atabilir, ihtiyaçlarınızı ona göre şekillendirmelisiniz.

Botoks Kimler için Sakıncalı?

Botoks kimler için sakıncalı bu soru da değerlendirilmesi gereken sorulardan bir tanesidir. Özellikle belli kas hastalıkları ve süt veren annelerle gebelere botoks önerilmiyor. Önerilmeme nedeniyse emziren annelerde süte geçmesi, ayrıca kas hastalıklarıyla çakışması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?