Estetisyen Doktor Reklam ve bilgilendirme için iletişime geçin!

Kimler Botoks Yaptırmalıdır

Kimler Botoks Yaptırmalıdır

Genellikle ciltte oluşan kırışıklıklar için kullanılan botoks, kırışıklıkları azaltmaktadır. Botoks nedir ve kimler botoks yaptırmalı soruları, fazlasıyla sorulmaktadır. Kolajen yapısını yitirmiş ciltlerde uygulanan botoks, bir çeşit zehir içermektedir. Bu neden ile uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kimler Botoks Yaptırmalıdır ?

Kırışıklık problemi olan ve esnek olmayan cilde sahip olanalar, botoks uygulamasından yararlanabilirler.

Anestezi ihtiyacı duyulmadan gerçekleştirilen botoks, uygulama sonrasında herhangi bir iz bırakmaz. Uygulamadan sonra günlük hayat devam edebilir ve gündelik işler yapılabilir. Bu sayede fazlasıyla tercih edilen botoks, belirli sürelerde devamlı yapılmalıdır. Aksi takdirde olumlu sonuçlar, zaman içerisinde yok olacaktır.

Botoks’ta kullanılan zehir, kaslar ile iletişimin kesilmesini sağlar. Kaslar, doku iletişimini sağlayamadığı için o bölge felç geçirmiş olur. İlaçla sinir ve kas yapısı, hareket hale getirilmektedir. Bu sayede kırışıklıklar azalmaktadır.

Botoks, en çok göz ve çevresinde kullanılmaktadır. Bu sebep ile hatalı kullanım olmamalı ve uzman estetisyen tarafından tüm işlemler yapılmalıdır. Aksi takdirde baş dönmesi, ağrı ve çift görme gibi problemler karşınıza çıkacaktır.