Cilt Bakımı

Cildinizdeki İnanılmaz Işıltı Baby Face

Baby Face Beauty geçmiş yüzyıllardan beri kadınların güzelleşmek ve bebek gibi bir cilde sahip olmak için uyguladıkları yöntemlere bakarsak Kraliçe Elizabeth’in güzellik maskesinden tutun da daha al ve yuvarlak bir yüze kavuşmak uğruna arsenik kullandıklarına bile şahit oldu insanoğlu. Scheele’in yeşili olarak adlandırılan renkte elbise giymek de soyluluğun ve güzelliğin sembolüydü adeta. Ancak kumaşın içeriğindeki arsenik ve bakır karışımından zamanla ölümler gerçekleşiyor ve kadınlar hala boyanın cildin mukozasında açtığı tahribata aldırmadan güzellik anlayışlarından vazgeçmiyorlardı. Öyle ki bembeyaz ve damarlı bir cilt için boyun ve görünen yerlerine mavi kalemle damar çizmeyi dahi ihmal etmiyorlardı.

Gamze oluşturmak için kullanılan ve oldukça can yakıcı bir yöntem olan gamze aletini ve hatta 50 santimetre topuklara sahip Chopine ayakkabıları bile kullanmaktan geri kalmadılar. Kraliçe Victoria bir zaman makyaj yapmayı yasakladı. Ancak kadınlar durmadı ve kırmızı dudak, al yanaklar elde etmek için dudaklarını ısırdı ve yanaklarına tokat attı. Birçoğumuza enteresan gelebilir ama tarihten günümüze kadınların güzellik algıları uğruna yaptıkları yöntemler sadece kendilerini daha iyi hissetmek ve kadınlığın doğasına uygun davranmaktan ileri geliyordu elbette. Arseniğin zehrine ve Chopine ayakkabıların sinirlerde yol açtığı hasara aldırmadan hemen hemen her yolu denemişler.

Gamze Estetiği hakkında bilgiler, Gamze estetiği fiyatları için bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

https://estetisyendoktor.com/gamze-estetigi-fiyatlari

Günümüzde eski usul cilt bakım yöntemlerinin aksine teknolojinin de ilerlemesiyle lazerli cilt bakım teknikleri uygulanıyor. Lazer kelime anlamı olarak  “light amplification by stimulated emission of radiation” yani ışığın kuvvetlendirilmesi için uyarılmış radyasyon salınımıdır. Baby Face Beauty ise 21.yüzyılda kullanılan ve cildi yepyeni bir formasyona dönüştüren yeni nesil cilt bakım yöntemidir.

Baby Face Beauty Nedir?

Yeni nesil cilt bakım yönteminden olan Baby Face Beauty uygulamasında, 1927 nanometre dalga boyunda cildin alt katmanlarına kadar ilerleyerek ısı kanalları açan thulium lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede cildin ihtiyacı olan maddeleri ve anti-aging ajanları deri altına göndererek oldukça kısa bir sürede sonuç elde etmek amaçlanmıştır. İşlem kısa ve ağrısız olduğu için yaklaşık 6 dakikada daha genç ve aydınlık bir cilde sahip olmanız mümkün. Dünya starları arasında da oldukça yaygın bir şekilde kullanılan yöntemde süper güç olarak adlandırılan dermokozmetiklerin deri altına gönderilmesi esas amaçtır. Böylece kullandığınız krem ve ilaçların aksine daha hızlı ve etkin bir sonuç elde etmek mümkündür. Baby face beauty uygulamasının ardından bebek gibi kadifemsi bir yüz ve kırışıklıklardan arınmış pürüzsüz cilde sahip olmak kaçınılmaz oluyor.

Baby Face Beauty Nasıl Uygulanıyor?

Dermatolog ve cilt bakım uzmanları tarafından cildinizdeki şikayetlere yönelik bir tedavi yöntemi olan baby face beauty uygulaması Thulium lazer teknolojisi kullanılarak steril şartlarda gerçekleştiriliyor. Thulium lazerin avantajı cildin problemine göre seçilecek serumların ve dermokozmetiklerin deride açılan ısı kanalları yardımıyla iç katmanlara kadar nüfuz etmesidir. Uzmanınız size uygun olan ve cilt tipinize ve sorunlarınıza iyi gelecek anti-aging maddeleri tespit ettikten sonra işleme başlamaktadır. Daha sonra;

 • Thulium lazer teknolojisi kullanılarak cildin yüzeyinden başlayarak dakikada 6 bin adet mikro kanallar açılır.
 • Uzmanınızın sizin cildinize uygun seçtiği LASEMD ampüller hazırlanır.
 • Yaklaşık 4-6 dakikalık thulium lazer uygulamasının ardından açılan kanallardan size uygun olan maddeler gönderilir.
 • Anti-aging ve dermokozmetik ampullerin cilt altına nüfuz edebilmesi için iyice yedirilmesi sağlanır.
 • En son aşamada ise cildi sakinleştirmek için baby face beauty maskesi yapılır. Bu maske yaklaşık 10 dakika ciltte beklemektedir.
 • Baby face beauty maskesini çıkardıktan sonra herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. Uzmanın size tavsiye ettiği ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Baby Face Beauty Uygulamasında Kullanılan Dermokozmetikler

Ciltte yaklaşık 6 bin tane thulium lazer ışınlarıyla mikro kanalların açılması ve birtakım dermokozmetik ürünlerin cilt altına gönderilmesi işlemlerinden oluşan baby face beauty uygulamalarında uzmanların sıklıkla tercih ettikleri ajanlar şu şekildedir;

 • A vitamini yani retinol olarak da adlandırılan anti-aging molekül, ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.
 • C vitamini (askorbik asit) yeni kollajen üretimine katkı sağlayarak daha genç ve ışıltılı bir cilde ulaşmanızı kolaylaştırır. Yüksek antioksidan içeriğinden dolayı güneş ışınlarının oluşturduğu lekelerin tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Traneksamik asit esasen plastik ve rekonstrüktif operasyonlardan sonra yara yeri iyileşmesini hızlandırmak amaçlı kullanılıyor. Ancak baby face beauty uygulamasında dermokozmetiğin yan etkisinden faydalanılmış ve ciltteki parlaklığı artırmak amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.
 • Resveratrol güçlü bir antioksidan ve üzüm suyundan elde ediliyor. İçeriğindeki hyalüronik asit sayesinde ciltteki soluk ve donuk görünümden eser kalmıyor. Ayrıca kırışıklıklar için de birebir.
 • Kök hücre ise etki ettiği bölgede yeniden kollajen ve elastik doku üretimini uyararak yenilenme sürecine katkı sağlıyor.

Uzmanlar tarafından profesyonel bir şekilde uygulanan baby face beauty dermokozmetikleri kişiye özel olarak seçilmektedir. Problem cildin hangi katmanındaysa thulium lazer ışınları oraya kadar mikro kanallar açar ve böylece uygulanan dermokozmetikler sayesinde ciltteki probleme yol açan esas etken ortadan kaldırılmış olur.

Baby Face Beauty Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Yeni nesil cilt yenileme yöntemi olarak adlandırılan ve mucizevi sonuçları sayesinde dünya yıldızları tarafından da tercih edilen yöntemi;

 • Ciltte kırışıklık ve ince çizgiler oluşması durumunda
 • Renk koyulaşması ya da renk dengesizliklerinde
 • Güneş lekelerinin tedavisinde
 • Sıkı ve elastik bir cilt elde etmek amacıyla
 • Daha parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için tercih edebilirsiniz.

Baby Face Beauty Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Herkesin cilt problemine karşı özel olarak uygulanan baby face beauty tedavileri haftada 1 seans olacak şekilde gerçekleştirilebilir. Ortalama olarak 4-6 seansta istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür. Uzmanınız sizin için en uygun ve en etkili yöntemi tercih edecektir.

Baby face beauty seanslarından sonra cildinizde hafif kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bunun için güneş kremi ya da nemlendiriciler kullanabilirsiniz. İşlem sonrasında hemen taburcu olabilirsiniz. İşlem sırasında anestezik madde uygulaması gerçekleşmediği için sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Beklenmeyen yan etkilerde tedaviyi uygulayan uzmanınızı bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?