Yüz Estetiği

Gamze Estetiği Fiyatları – Bilmeniz Gerekenler

Gamze Estetiği fiyatları, Gamze Estetiği yaptıranların yorumları, Gamze Estetiği zararları ve Gamze Estetiği kalıcı mıdır? gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceğiniz içeriğe hoş geldiniz.

Gamze estetiği, tıbbi adı ile dimpleplasty olarak tanınan bir cerrahi operasyondur. Yüz plastik cerrahisinde etkin bir estetik tercih olan gamze estetiği, sonuçlarının doğallığı sayesinde tüm hayatınız boyunca gamzeleriniz zaten varmış gibi görünmenizi sağlamaktadır.

Gamze Estetiği Nasıl Uygulanır?

Gamze estetiği nasıl uygulanır? Gamze estetiği yani dimpleplasti ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında süren bir işlemdir. Anestezi olarak lokal anestezi veya sedasyon yapılarak işlem gerçekleştirilir. Gamze estetiği yaptıranların ertesi gününde normal yaşantısına devam edebilir.

Yüz bölgesinde ağız içinden uygulanan işlem zaten dışarıdan görünen hiçbir kesi olmadan kolayca tamamlanırken vücudun diğer bölgelerinde liposuction uygulaması ile yine çok hızlı bir cerrahi sonuç almak mümkündür.

En sık tercih edilen yanak gamzesi estetiğinde; prosedür, biyopsi aletinin bukkal mukozaya (iç yanak) karşı yerleştirilmesini içerir. Daha sonra yanak kaslarından dairesel bir kesi yapılır. Deri sağlam bırakılırken doku dairesel bir gölge bırakarak çıkarılır. Kesi daha sonra dikilerek kapatılır.

Yüz dolgusu hakkında genel ve kapsamlı bir içeriğe ulaşmak için aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz.

https://estetisyendoktor.com/yuz-dolgusu-nedir-ve-nasil-uygulanir/

Gamze estetiği için uygun bir aday mıyım?

Gamze estetiği için uygun bir aday mıyım sorusuna cevabımız klinikler genel olarak 18 yaş ve üzeri kişilerin tercihlerini uygulamaktadır.

Gamze Estetiği Riskli Mi?

Gamze estetiği riskli mi veya gamze estetiği operasyonu riskli midir? İlk söyleyebileceğimiz bu operasyon kısa süren ve risksiz bir operasyondur. Fakat sonuçta bir müdahale gerçekleştiği için gamze estetiği işleminin de bazı riskleri bulunuyor. En sık rastlanan risk ise kanama ve enfeksiyondur.

Fakat korkmanızı gerektirecek hiç bir durum yoktur. Gamze estetiği operasyonunu deneyimli bir doktorun gerçekleştirmesi ile operasyon öncesi ve sonrası gerekli bakım ve tedaviler yapıldıktan sonra riskler en minimal düzeye indirilmektedir.

Gamze estetiğinin bir diğer riski ise bölgenin fazla çukur bir görünüm elde edilmesidir. İstenilenden fazla bir çukurluk oluşması durumunda bir operasyon daha yaparak istenilen görüntüye ulaşılabilmektedir.

Gamze Estetiği Öncesi ve Ameliyat Süreci

Gamze estetiği öncesi ve ameliyat süreci hakkında bilgilendirme yapmamız gerekirse. Gamze estetiği öncesi doktorunuza muayene olarak karşılıklı konuşma yaparak istenilenler ve yapılabilecekler hakkında doktor bilgilendirme yapar.

Gamze estetiği ameliyatı, cerrahi olarak gamze oluştururken de aslında yapılan dokuyu destekleyen kasa hasar verilerek doku çökmesi sağlamaktır.

Kişinin isteğine bağlı olarak sürekli olarak belirgin gamzeler ya da sadece gülünce ortaya çıkan şirin çukurluklar yapılabiliyor.

Gamze estetiği ameliyatı lokal anestezi ile yapılmaktadır. Gamze estetiği ameliyatı yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Gamzelerin yeri hasta ile cerrah arasındaki görüşmede belirlenir.

Ağız içinden yapılan kesiler ile ağız mukozası (içteki ıslak deri) ve yanak kasından parça çıkarılır ve orada zayıflık oluşturulur.

Popo Kalça Bölgesinde Gamze Oluşturma

Popo kalça bölgesinde gamze oluşturmak isteyenler için de müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir. Popo, kalça bölgesinde gamze oluşturmak için liposuction ile belirlenen alanlarda gamze oluşturulabilmektedir. Genelde çift taraflı ve simetrik çukurlar olarak yapılmaktadır.

Kalça Estetiği Hakkında Bilginiz Var mı?

Kalça estetiği anestezi eşliğinde yapılan kalça şekillendirme ameliyatıkalça estetiği  olarak da bilinir. Bu durumda kalça dikleştirme estetiği nasıl yapılır sorusu gibi kalça ameliyatları beraber yapılabilir mi sorusu da sorulmaktadır.

Kalça estetiği hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz!

Gamze Estetiği Zararları

Gamze estetiği zararları, yaptıran kişi içeriğimizde bahsettiğimiz gibi sosyal yaşantısına devam edebilir. Çok nadir karşılaşılan bir durum olsa da gamze yapılan bölgede geçici morluk ve ödem oluşabilir. Lokal anestezi müdahale sonrasında 1 ila 2 saat daha etkisini devam ettirerek yüzde uyuşukluğa sebebiyet verebilir.

Gamze Estetiğini Eski Haline Döndürme

Gamze estetiğini eski haline döndürme operasyonu var mıdır böyle bir işlem gerçekleştirilebilir mi? Eğer istenilen görüntü oluşmadı ve artık eski halinize dönmek istiyorsanız gamzeler yok edilebilir. Kimi zaman gamze istenildiği gibi olmaz ya da kişi kendine belli bir süreden sonra yakıştırmaz. Bu gibi durumlarda geri dönüş oldukça kolaydır.

Gamze Estetiği Fiyatları

Gamze Estetiği Fiyatları

Gamze estetiği fiyatları için klinikten kliniğe, şehirden şehire göre çok farklılık göstermektedir. İstanbul’da yapılan bir Gamze Estetiği işlemi ile Antalya’da yapılan bir işlem fiyatları hakkında çok farklılık göstermektedir.

Gamze Estetiği Ne Kadar Kalıcı?

Gamze estetiği kalıcılığı ise uygulaması genel olarak kalıcıdır ancak yanak dolgunluğunu fazla olan kişilerde bazen gamzede açılmalar görülebilir.

Devlet Hastanesinde Gamze Estetiği

Devlet hastanesinde gamze estetiği fiyatları ve gamze estetiği yapan hastaneler hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Devlet Hastanesinde Gamze Estetiği Fiyatları veya gamze estetiğinin ne kadara mal olduğunu bir çok kişi araştırmaktadır.
<h2Venüs Gamzesi Estetiği

Venüs gamzesi, popo kıvrımının hemen yukarısında, her iki yanda simetrik şekilde bulunan, estetik açıdan değerli ve genç bir vücut görüntüsü oluşturan çukurcuklardır. Tabii ki bu görüntüye kavuşabilmek için öncelikle vücudumuzdaki yağ dokusu kalınlığını inceltmemiz gerekmektedir.

Devlet Hastanesinde Gamze Estetiği Fiyatları hakkında bilgi vermeden önce dikkat etmeniz gereken bir takım durumları belirtmek istiyorum. Bilindiği üzere her estetik operasyonunda olduğu gibi gamze operasyonunda da kişinin genel durumu oldukça önemlidir. Öncelikli olarak kendinizin bu operasyon için uygun olup olmadığınızı uzman bir hekim ile görüşerek belirlemeniz gerekir.

Daha güzel ve çekici görünüm elde etmek adına birbirinden farklı estetik operasyonları yaptırabilirsiniz. Bunlardan birisi olan gamze estetiği son yıllarda en çok tercih edilen estetik olarak dikkat çeker. Bayanların büyük bir ilgi gösterdiği bu estetik sağlık sorunları nedeniyle yapılmamaktadır. Tamamen kişinin kendi tercihi nedeni ile yapılan bu operasyon; Devlet Hastanesinde ücretsiz estetik ameliyatı olarak yapılmamaktadır. Fakat plastik cerrahi bölümü bulunan hastanelerde ücret karşılığında yaptırmanız mümkün olabilmektedir.

Sahip olmak istediğiniz gamzenin derinliği, yüz yapınız ve tercih edeceğiniz sağlık kuruluşuna göre farklı fiyat aralığının bulunduğunu belirtmek isterim. Net bir fiyat bilgisi almak için bu operasyonu yapan sağlık kuruluşları ile görüşmeniz gerekmektedir.

Venüs Gamzesi Estetiği Fiyatları

Venüs gamzesi estetiği fiyatları Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yasalar gereği estetik fiyatları ile ilgili bir bilgi verilememektedir. Fiyat etkenleri olarak şehir, hastane, doktor tercihleri Venüs gamzesi estetiği fiyatları oranlarını etkilemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?