Estetisyen Doktor Reklam ve bilgilendirme için iletişime geçin!

Zayıflamanın Yeni Yolu Kavitasyon

Zayıflamanın Yeni Yolu Kavitasyon

Kavitasyon zayıflamanın yeni yolu, zayıflamak her zaman diyet yapmak ya da düzenli olarak egzersiz yapılarak mümkün olmaktadır. Yağ dokuları vücudun belli bölgelerine lokal olarak yerleşmiştir. Yerleşen yağ dokularının eriyip fit bir görünüme sahip olamam diye düşünmeyin.  Çeşitli yöntemler ile bu yağ dokularının eritilmesi sağlanmaktadır. Bu yöntemlerden biride kavitasyon yöntemidir.

Vücudunuzun bazı bölgelerinde görülen orantısızlık, fazla kilolar, selülitlerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye ultrasonik ses dalgaları ile yağların yakılması sağlanmaktadır. Ultrasonik ses dalgaları ile yağ dokuları sıvılaşır. Böylelikle yağ hücrelerinin duvarlarında oluşan hasarlardan dolayı yapısı bozulur. Parçalanan yağlar ve yağ asitleri lenf sistemi üzerinden vücuttan atılmaktadır.

Kavitasyon Hakkında

Kavitasyon, bel, bacak, basen, kol gibi bölgesel olarak kilo probleminin olduğu alanlara yapılmaktadır. Seanslar halinde uygulana bir yöntem olup bölgenin büyüklüğüne göre seans sayısı değişmektedir. Bir seans 60 ile 90 dakika arasında sürmektedir. 6 ile 10 seans arasında belirli hafta aralıkları ile yapılmaktadır. Seans sayısı uygulama yapılacak bölgeye ve yağ miktarına göre değişmektedir.

İlk seansta bölgedeki yağ dokusu miktarına bağlı olarak 2-10 cm arasında incelme görülmektedir. Kavitasyon cihazı ile bölgelere masaj yapar gibi yapılmaktadır. Uygulamanın yanı sıra diyet ve egzersizler ile daha iyi sonuçlarda alınabilmektedir. Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden bölgesel olarak zayıflayabilir ve gözle görülür bir değişim yaşanmaktadır.

Acısız bir yöntemdir. Uygulama yapıldıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Kavitasyon uygulaması sonucunda akut ya da kronik hastalıklara neden olmamaktadır. Ciltte herhangi bir patolojik değişiklikler de yaşanmamaktadır. Bu uygulamanın yanında uygulamalarda yapılabilmektedir. Bölgesel zayıflama sonucunda elde edilen fit görüntünün korunmasına yardımcı olmak için lenj drenaj ya da pasif jimnastik uygulamaları yapılmaktadır.

Kavitasyon Uygulaması Yapılabilen ve Yapılamayan Durumlar

Sağlık problemi bulunmayan bay ve bayanlara uygulanabilen bir yöntemdir. Beş seans sonunda 1-3 beden incelme görülmektedir. Kalp pili bulunan, hipertansiyon ve şeker hastalarına, vücudunda platin bulunan kişilere uygulanamamaktadır. 6 aydan önce sezaryen olmuş ve hamile olan kadınlara uygulanamaz. Kavitasyon uygulaması yapılacak bölgede yaraların olması halinde de uygulama yapılamamaktadır.

Ayrıca bu makalemizi okuyabilirsin: Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?