Lazer Epilasyon

Tüm Vücut İçin Lazer Epilasyon İşlemi

Tüm vücut için lazer epilasyon işlemi hem erkek hem de kadınların araştırması yaptığı bilinmektedir. İstenmeyen tüylerden rahatsız olan bu kişiler, tüm vücut lazer epilasyon fiyatını da araştırmaktadırlar.
Tüm vücut için lazer epilasyon yaptırmak, parça parça epilasyon işlemi yaptırmaktan daha mantıklıdır. Hem maliyet hem de estetiklik açısından kar sağlayan tüm vücut epilasyon, kadın ve erkek için farklı fiyatlandırılmaktadır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyonu 

Tüm vücut lazer epilasyonu kadınlar için ortalama 6 seans talep edilmekte ve bu 6 seans için  ortalama 1.500 TL istenmektedir. Erkekler için 6 ile 8 seans aralığında işlem talep edilmekte ve bu işlemler için ortalama 2.250 TL istenmektedir. Belirttiğimiz fiyatlar, kişiden kişiye ve estetik merkezine göre değişebilmektedir. Ortalama fiyat isteyen bir estetik merkezi, bu şekilde fiyatlandırma yapacaktır.

Kişinin kıl kökleri, seans sayısını değiştirmektedir. Erkeklerde bu oran daha fazla olduğu için  talep edilen ücret, daha fazla olmaktadır.

Tüm vücut lazer epilasyon işleminden önce vücutta yer alan bütün tüyler tıraş edilmeli ve epilasyona bu şekilde gidilmelidir.

Buz lazer fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için konumuzu okuyabilirsiniz.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar?

Komple lazer epilasyonunda en zor bölgelerden ilki yüz bölgesidir. Yüz bölgesi için diode lazerler en uygun seçim olacaktır. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tercih edilmemelidir. Koltuk altı, genital ve alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi cevap alınan bölgelerdir. Tüm vücut lazer epilasyon nereleri kapsar? Sorusunun cevabı yüz, koltuk altı, genital bölge ve alt bacak bölgesine yapılır.

Lazer Epilasyon Seansları Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüm vücut lazer Fiyatları 2022

Tüm vücut lazer fiyatları 2022 için fiyat tablosu, kişinin kilosu, cilt tipi, kıl tipi ve rengi, işlem yapılan bölge, teknik ve lazer epilasyonun yapıldığı kliniklere göre değişkenlik göstermektedir. Tüm vücut epilasyon fiyatları genellikle 2022 yılı içerisinde 1000 TL’den başlayıp 3500 TL’ye çıkmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler nelerdir diye düşünebilirsiniz. Hafif kızarıklık, ödem veya su toplaması olabilmektedir, korkmayın. Kısa sürede komplikasyonlardan kurtulmak için yapmanız gerekenler ise şunlardır:

 • Lazer epilasyon sonrasında en az 3 ay güneşten korunun ve 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanın.
 • Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun.
 • Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyin.
 • 24 saat içinde ağrı ya da şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayın.
 • Gerektiğinde ağrı kesici kullanabilirsiniz.
 • Uygulamadan sonra 48 saat bölgeyi tıraş etmeyin.
 • Bölgede kabuklanma olursa el sürmeyin.
 • Ağda tüy dökücü kremler kullanmayın.
 • Bölgeye nazik davranın ve kaşımayın. Keseleme gibi tahriş edici işlemlere maruz bırakmayın.
 • Ateş ya da iltihap gibi enfeksiyon bulgusu varsa mutlaka işlem yapan kişiyi arayın.
 • Yüz epilasyonları sonrasında 24 saat fondöten, allık gibi cildi kapatan ürünler kullanmayın.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar konusunda bir sözlük sitesinde kullanıcının yorumu şöyledir.

eveet. bir epilasyon gazisi ve mutlusu olarak bikaç şey anlatayım, dünyada daha rahatlatıcı bişey yok.

ben seneler önce ipl’ye gittim (sisli’de bi guzellik salonuydu ama kapanmis), alt bacak ve alt kol bitti. ama koltukaltı bitmemişti, geri çıktı zaten gidenler de sonra. daha sonra bi yerden daha aldım ve işe yaramadı o da, genital + koltukaltı + sırt + yüz için, kıllar ince görmüyo dedi, sallamış resmen şimdi anladım.

şu an yeni bi yere başladım (astoria avm-jolimaster ama indirim bekleyin yoksa pahali baya) buz lazer yapıyorlar ve aman allahım ilk seansta %70’i rahat gitti, yüz dahil. elimin üstündekilere iğneli yaptırmıştım 10 yıl önce resmen, ondan kalan inceler bile gitti. çok mesudum.

acı kısmına gelince:
koltukaltı: 6/10
bacak: 4/10
yüz (komple): 3/10
kol için sadece dirseğe yakın nokta acır o da 4/10, geneli 2/10 filan
göbek, sırt: 1/10
genital: hiç yalan söylemeye gerek yok 8/10 (max 800’e çıkan alette 300 iken bu acı bu arada ama genelde 400 yapılıyor)
popo: malum kısım 10/10, kalan yüzeyler 3/10

acı süresi maksimum 5-6 saniye filan ama ya çok sevimsiz bir acı. canım tatlı da değil de sevmiyorum canımın yanmasını. bunun fiyatini net veremiyorum cunku ben baska biseye paket alip lazere cevirttim ama 50% indirim donemi yoksa almayin.

bu arada genital icin maya hospital’de alexandrite’e de girip hamile oldugumu ogrenince birakmistim, cihaz uflemeli filandi ama acisi 12/10 yani abartmiyorum. seans ucreti 120 miydi neydi, 8 seans paket alinca indirim vardi.

-doras

2022 Lazer Epilasyon Seans Fiyatları Listesi

2022 Lazer epilasyon seans fiyatları listesi aşağıda verilmiştir fakat fiyatlandırmalar kişinin kıl ve kilo yapısına göre, değişik il, ilçelere ve kliniklere göre değişkenlik gösterecektir.

Erkek ve Kadın İçin Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?