Estetik Cerrahi

Soğuk Lipoliz Sonrası Yapılması Gerekenler

Bölgesel zayıflama denilince akla ilk gelen yöntemlerden biri olan soğuk lipoliz, belirli bölgelerde çok iyi iş çıkarmaktadır. Soğuk lipoliz nedir, soğuk lipoliz fiyatları ve soğuk lipoliz sonrası yapılması gerekenler nelerdir gibi konulara değineceğiz. Bu konular, soğuk lipoliz hakkında en çok araştırılan konulardır.

Soğuk Lipoliz Sonrası Yapılması Gerekenler

Her estetik uygulamasından önce yapılması gerekenler olduğu gibi uygulamadan sonra da yapılması gerekenler bulunmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasından önce yapılması gereken bir şey yoktur. Uygulama sonrasında da yapılması gereken tek şey; dinlenmektir. İşlem yapılan bölgede uyuşma ve kızarıklık meydana geleceği için uzmanlar, dinlenmenizi önermektedir. Bazı uzmanlar, uyuşma ve kızarıklık için rahatlatıcı kremler önermekte ve bunları kullanmanızı tavsiye etmektedir.

Cerrahi işlem kategorisinde yer almayan soğuk lipoliz işlemi, hem acısız hem de ağrısızdır. Çoğu kişi için 1 kez yapılması yeterli olunan bu işlem, etkilerini birkaç ay içerisinde göstermektedir. Bu süreçte vücudunuzun yavaş yavaş geliştiğini ve istediğiniz şekli aldığınızı göreceksiniz. Gerek duyulması halinde birkaç ay sonra 1 seans daha uygulanabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?