Saç Ekimi

Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Saç dökülmesi için hangi doktora gidilir? Sorusu birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmesinden şikayetçi. Saç dökülmesi başladıktan sonra saç dökülmesi için hangi doktora gidilir sorusunu soran kişiler, net cevap bulamamaktadır.

Bu noktada Dahiliye ya da Endokrinoloji’ye başvurabilirsiniz fakat asıl ilgilenen bölüm; Dermatoloji’dir. Dermatolog, saç köklerini analiz edecek ve belirli tahliller isteyecektir. Tahliller ve analiz sonucunda saç dökülmesinin nedeni, tamamen netleştirilmiş olacaktır.

Stres, depresyon, ilaç kullanımı ve hormonal nedenlerden dökülen saçlar, çok geç kalınması durumunda tedavi edilememektedir. Saç köklerinin erkenden güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede hem daha az saçı feda etmiş olacak hem de ileride dökülmesi muhtemel saçların dökülmesini engelleyeceksiniz.

Aşırı Saç Dökülmesi Hangi Hastalığın Belirtisidir? Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilmektedir. Her şeyden önce uzman doktor ile görüşmeli ve gerekli tahlilleri yaptırmalısınız. Bu tahlil sonuçlarında saç dökülmesi nedenleri öğrenecek ve aşırı saç dökülmesi hangi hastalığın belirtisidir sorusuna cevap bulmuş olacaksınız. İlgili içeriğimizi okuyabilmek için bağlantıya (https://estetisyendoktor.com/asiri-sac-dokulmasi-hangi-hastaligin-belirtisidir/) tıklayabilirsiniz.

Saç dökülmesi başladıktan hemen sonra doktora gidemiyorsanız, listemizde yer verdiğimiz besinlerin tüketimi arttırmalısınız. Bu besinler, saç köklerinizi güçlendirecek ve saç dökülmesine engel olmaya çalışacaktır.

Saç dökülmesine iyi gelen besinler: Yoğurt, fasulye, mercimek, roka, nane, maydanoz, portakal, çilek, karpuz, greyfurt, ceviz ve fındık. Bunlar dışında bol bol deniz ürünleri tüketmeniz, saç sağlığı için yardımcı olacaktır.Saç dökülmesine neden olan faktörler için detaylı bir içerik sizi bekliyor. İlgili içeriğimize (https://estetisyendoktor.com/sac-dokulmesine-neden-olan-faktorler/)

Dahiliye Saç Dökülmesine Bakar mı?

Dahiliye saç dökülmesi için bakabilir evet kan tahlilleri ile değerlendirme yapabilir, tedaviye başlayabilir ve gerekirse dermatoloji bölümüne de yönlendirme yapabilir.

Dermatoloji Saç Dökülmesine bakar mı?

Dermatoloji saç dökülmesine bakar mı sorusuna kesin ve net cevap olarak evet dermatoloji saç dökülmesiyle ilgilenmektedir.

Saç Dökülmesi için Hangi Bölüme Randevu Alınır?

Saç dökülmesi için hangi bölüme randevu alınır sorusuna yukarıda cevaplandırmıştık. Bazı şehir veya ilçelerimizde her bölümün doktoru bulunmamaktadır. Şehrinizde veya hastanenizde bulunan dahiliye, endokrinoloji veya dermatoloji bölümüne başvurabilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Hangi Tahliller Yapılmalı?

Saç dökülmesi için yapılan tahliller kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte demir, biotin ve çinko gibi vitamin eksikliği ya da tiroid hastalığının olup olmadığı incelenir. Bunun sonuçlarına bakılarak dökülme tipi belirlenir ve uygun olan tedaviye başlanır.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesinden korunmak için dengeli ve düzenli beslenme en başta uygulamalıyız. Saçlarımız köklerden beslendiği için bir benzetme yaparsak ağaçlar gibi. Bu nedenle özellikle saçların gelişimi için önemli olan çinko, folik asit, biotin, B12 ve D vitamini açısından zengin besinlerin tüketimi tavsiye edilir.

Cildiye Saç Dökülmesine Bakar Mı?

Cildiye saç dökülmesine bakar mı veya Dermatoloji bölümü saç dökülmesi ile ilgileniyor mu? Cildiye ve Dermatoloji bölümü saç ile ilgili problemlerle de ilgilenmektedir. Dermatoloji, saç dökülmeleri ile ilgili muayene, teşhis ve tedavi sürecinin gerçekleştirilmesinde görevli olan tıbbi bölümdür

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?