Saç Ekimi

Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir

Birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmesinden şikayetçi. Saç dökülmesi başladıktan sonra saç dökülmesi için hangi doktora gidilir sorusunu soran kişiler, net cevap bulamamaktadır.

Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Bu noktada Dahiliye ya da Endokrinoloji’ye başvurabilirsiniz fakat asıl ilgilenen bölüm; Dermatoloji’dir. Dermatolog, saç köklerini analiz edecek ve belirli tahliller isteyecektir. Tahliller ve analiz sonucunda saç dökülmesinin nedeni, tamamen netleştirilmiş olacaktır. Stres, depresyon, ilaç kullanımı ve hormonal nedenlerden dökülen saçlar, çok geç kalınması durumunda tedavi edilememektedir. Saç köklerinin erkenden güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede hem daha az saçı feda etmiş olacak hem de ileride dökülmesi muhtemel saçların dökülmesini engelleyeceksiniz.

Saç dökülmesi başladıktan hemen sonra doktora gidemiyorsanız, listemizde yer verdiğimiz besinlerin tüketimi arttırmalısınız. Bu besinler, saç köklerinizi güçlendirecek ve saç dökülmesine engel olmaya çalışacaktır.

Saç dökülmesine iyi gelen besinler: Yoğurt, fasulye, mercimek, roka, nane, maydanoz, portakal, çilek, karpuz, greyfurt, ceviz ve fındık. Bunlar dışında bol bol deniz ürünleri tüketmeniz, saç sağlığı için yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?