Blog

Lazer Epilasyonda Merak Edilenler

Lazer epilasyon hakkında en çok merak edilen şeyler, epilasyonun fiyatı ve kaç seans süreceğidir. Kadınlarda ve erkeklerde hem fiyat hem de seans sayısı değişmektedir. Bu noktada en belirleyici faktör; kıl kökleri ve hormonal yapıdır. Erkeklerin kıl kökü daha sert ve koyu olduğu için daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Fakat erkekler için yapılan lazer epilasyonda daha fazla ücret talep edilmektedir. Örneğin; kadınlar bacak epilasyonu için 400 TL öderken, erkekler 500-550 TL ödemektedir. Bu, az önce bahsettiğimiz kıl kökünden dolayıdır.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Lazer epilasyon yapılmadan önce her bölgenin kıllardan arındırılmış ve temiz olması gerekmektedir. Diğer bölgelere göre daha hassas olan genital bölgeye işlem yaparken, daha hassas davranılmakta ve uygun ışın ayarı yapılmaktadır. Tıraş edilen bölgeye yapılan lazer epilasyon, en geç 2 hafta içerisinde sonuç vermektedir. 2 hafta sonra kontrol yapılmakta ve dökülmeyen kıl köklerinin dökülmesi sağlanmaktadır.

Genital bölge için yapılan lazer epilasyon ortalama 5-6 seans sürmekte ve bu seanslar sonucunda tatmin edecek derecede azalma gözlemlenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?