Blog

Lazer Epilasyon Seansları Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Günümüzde istenmeyen kıllar, birçok insanın ortak problemidir. Bu problemin en kesin çözümü ise lazer epilasyon işlemidir. Bu işlemde cilde uygulanan lazer ışını sayesinde kıl köküne ulaşılır ve burada ısı oluşturularak kıl kökü tahrip edilir. Birbirini izleyen seanslar sonrasında ise lazer epilasyon uygulanan bölge kıllardan temizlenip arındırılır. Bu sayede kişiler, gerek acı veren gerekse zaman kaybı olan ağda, cımbız, jilet gibi kısa süreli çözümlere veda ederler.

Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

Önceleri daha çok kadınlar için algılanan lazer epilasyon işleminden artık erkekler de yaygın olarak faydalanmaktadır. Lazer epilasyon, başta kadınlar olmak üzere kişiler için çok büyük avantajlar sağlamaktadır. İşlem, yaşı 12’den büyük olan kişilere uygulanabilmektedir. Kıl ve cilt yapısı uygun olan kişiler lazer epilasyon işlemini yaptırabilmektedir.

Lazer Epilasyonu Kimlerin Yaptırması Tavsiye Edilmez?

Lazer epilasyon işlemi, genel olarak çoğu insanda uygulanabilse de bazı insanlarda uygulanması önerilmez. Beyaz tüylere sahip olan kişilerde, deri hastalıkları olanlarda, epilepsi hastalarında, solaryum ve güneşlenmeyle oluşan bronzlaşmalarda, yanıklarda, çok ince ve ayva tüylerde, son altı ay içerisinde akne tedavisi için ilaç kullanan kişilerde, kalp pili olanlarda ve hamilelerde bu işlemin uygulanması bir uzmana görünmeden önerilmemektedir.

Lazer Epilasyondan Kaç Seansta Sonuç Alınır?

Lazer epilasyon işleminin kaç seans olacağı kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişinin hormonlarına, genetiğine, kıl köklerinin yapısına, kılların yoğunluğuna ve uygulanan bölgeye göre seanslar farklılık göstermektedir. Genel olarak 3. ya da 4. seanslardan sonra kıllarda ciddi derece azalmalar görülmektedir. 6-8 seans arasında da vücutta lazer epilasyon işleminin bitmesi hedeflenmektedir. Yüz bölgesinde ise bu seanslar, 10-12 arasında değişmektedir.

Lazer Epilasyon Seansları Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon öncesi, kişilerin uygulama yapılacak bölgelerde kıllarını kökten almamaları, ağda, cızbız gibi işlemler kullanmamaları gerekmektedir. Kılların alımında jilet kullanılmalıdır. Uygulamadan önce tüy sarartıcı kullanılmamalıdır. Güneş ışığından kesinlikle kaçınılmalıdır. Uygulamadan sonra 24 saat bölgeye sıcak su değdirilmemelidir. Yüze uygulanmasından sonra da fondöten gibi cildi kapatacak ürünler kullanılmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?