Estetisyen Doktor Reklam ve bilgilendirme için iletişime geçin!

Lazer Epilasyon Acıtır Mı

Lazer Epilasyon Acıtır Mı

Lazer epilasyon için birçok farklı cihaz tercih edilmektedir. Buzlu lazer epilasyon cihazı da bunlardan biridir. Bu cihaz, normal cihazlara nazaran daha az acı verdiğini iddia etmektedir fakat bu durum, sadece epilasyon cihazına bağlı değildir. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri; lazer epilasyon acıtır mı sorusudur. Kullanılan cihaz, mutlaka önemlidir fakat kişinin acı eşiği de ağrı derecesini değiştirmektedir.

Lazer Epilasyon Acıtır Mı ?

Kıl köklerinin kalınlığı, rengi ve kişinin acı eşiği, acıyı değiştirir. Bazı kişiler hiç acı hissetmezken, bazı kişiler de çok acı çeker ve adeta kıvranır. Bu durum, az önce saydığımız üç temel faktörden kaynaklanmaktadır. Erkekler, kadınlara göre daha çok acı hissetmektedir.

Çok acı hisseden kişiler, bu acıyı gidermenin yollarını aramaktadır. Durum böyle olunca anestezi kremleri tercih edilmektedir fakat bu kremler, pek fazla işe yaramamaktadır. Epilasyondan önce ağrı kesici kullanımı yapılmaktadır ama ağrı kesici kullanmak, pek fazla önerilmemektedir. Genel olarak lazer epilasyon, bahsettiğimiz kriterlere göre acı çektirmektedir.