Estetisyen Doktor Reklam ve bilgilendirme için iletişime geçin!

Kaş Arası Çizgiden Nasıl Kurtulursunuz

Kaş Arası Çizgiden Nasıl Kurtulursunuz

Zaman içerisinde daha çok mimiklerin fazla kullanımından kaynaklı karşımıza çıkan alın ve kaş arası çizgileri, çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Hem bu bölgenin direkt güneş görmesi hem de kişilerin mimiklerini fazla kullanması, kaş arası  çizgilere neden olabilmektedir. Cilt, elastikliğini kaybetmeye ve kurumaya başladığı zaman çizgiler, ciltte yer edinmektedir.

Kaş Arası Çizgiden Nasıl Kurtulursunuz ?

Kaş arası çizgimden nasıl kurtulurum sorusu, fazlasıyla sorulmaktadır. Oldukça hızlı bir şekilde bu çizgilerden kurtulmak zor olabilmektedir. Çeşitli botoks tedavileri ile ortalama 6 ay içerisinde çizgilerden kurtulabilirsiniz. Bu süre, kişiden kişiye değiştiği için net bir zaman belirtmek doğru olmamaktadır. Çizginin oluştuğu zaman, cilt özellikleri ve yaş gibi faktörler, tedavi sürecini direkt etkilemektedir.

Kırışıklığa neden olan kasların çalışması engellenir ve bu sayede çizgilerin geçmesi beklenir. Bu süreçte ilk günler bir şey beklememek gerekir. Enjekte edilen karışım, ortalama 10 günde etkisini göstermeye başlar ve iyileşme süreci başlamış olur. Bu aşamadan sonra uzmanınızdan destek alabilir ve tedaviye devam edebilirsiniz. Uzman, neleri yapmanız gerektiğinizi söyleyecektir.