Yüz Estetiği

Kaş Arası Çizgiden Nasıl Kurtulursunuz? 2022

Kaş arası çizgiden nasıl kurtulursunuz? Kaş arasında ki çizginin geçmesi için krem var mıdır? gibi soruları değerlendirdiğimiz ve içeriğimize hoş geldiniz. Zaman içerisinde daha çok mimiklerin fazla kullanımından kaynaklı karşımıza çıkan alın ve kaş arası çizgileri, çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Hem bu bölgenin direkt güneş görmesi hem de kişilerin mimiklerini fazla kullanması, kaş arası  çizgilere neden olabilmektedir. Cilt, elastikliğini kaybetmeye ve kurumaya başladığı zaman çizgiler, ciltte yer edinmektedir.

İki Kaş Arası Çizgi Nasıl Geçer?

İki kaş arası çizgi nasıl geçer sorusu, fazlasıyla sorulmaktadır. Oldukça hızlı bir şekilde bu çizgilerden kurtulmak zor olabilmektedir. Çeşitli botoks tedavileri ile ortalama 6 ay içerisinde çizgilerden kurtulabilirsiniz. Bu süre, kişiden kişiye değiştiği için net bir zaman belirtmek doğru olmamaktadır. Çizginin oluştuğu zaman, cilt özellikleri ve yaş gibi faktörler, tedavi sürecini direkt etkilemektedir.

Kırışıklığa neden olan kasların çalışması engellenir ve bu sayede çizgilerin geçmesi beklenir. Bu süreçte ilk günler bir şey beklememek gerekir. Enjekte edilen karışım, ortalama 10 günde etkisini göstermeye başlar ve iyileşme süreci başlamış olur. Bu aşamadan sonra uzmanınızdan destek alabilir ve tedaviye devam edebilirsiniz. Uzman, neleri yapmanız gerektiğinizi söyleyecektir.

Kaş Arası Çizgi Neden Oluşur ?

Kaş arası çizgi oluşması, tamamen kas çatma değil de başka nedenle konuşurken, ciddi bir şey ifade ederken fazla kaşını çatarak konuşma nedeniyle oluşan bir çizgidir. Mesela öğretmenlerde çokça gördüğümüz bir mimik özelliğidir. Birde özellikle güneşli günlerde gözü kısmak için yapılan göz çevresi mimikler kaş arası çizginin oluşmasına ve zamanla derinleşmesine neden olur.

Kaş Arası Kırışıklık İçin Krem Var Mıdır?

Bu çizgi derinleşmeden, gerekli gereksiz kaş çatma huyunun azaltılması ile çizginin derinleşmesi önlenebilir. Kırışık önleyici kremlere çok erken başlamak faydalı olacaktır. Ayrıca özellikle güneşli günlerde güneş koruyucu krem ve güneş gözlüğü kullanmak, kaş arası mimik yapmayı azaltacaktır.

Kaş arası çizgiden şikayetçi olan kişinin mimik durumu kontrol edilerek, 20’li yaşlardan itibaren erken botoks uygulanmasına başlanabilir. Kişi kaşını fazla çatıyorsa yani çizgi belirginleşebilecek gibiyse o yaşlarda botoksa başlamakta yarar var. Altı ayda bir yapılacak botoks uygulaması sonrası orada kaş çatma işi uzun vadede negatifleşecektir. Çizgi artık derinleşmeyecektir. Ama çoğunlukla kişiler çizgi oluştuktan, hatta derinleştikten sonra bize başvurmaktadırlar.

Kaş Arası Kırışıklığa Botoks Çözüm Olur Mu?

Kaş arasındaki kırışıklıklar mimik hareketlerine bağlı olarak zamanla derinleşirler. Botoks kaş arasındaki kasları gevşeterek çizgilerin açılmasını sağlar. Ancak eğer çizgiler çok derinse botoks tek başına yeterli olmayacaktır, dolgu maddesi enjeksiyonu ile çizgilerin içinin de doldurulması gerekebilir. Derinleşmiş çizgilerde bu iki tedavinin bir arada kullanılmasıyla pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün olacaktır.

Çatık kaş nasıl düzeltilir?

Çatık kaş görünümüne neden olan çizgi çok hafif ise sadece botoks uygulaması bunu açabilir. Yani hafif ve yeni oluşmuşsa. Ama çizgi daha derinleşmişse ve iki parmakla gerince açılmıyorsa yapılacak işlem değişir. Bu çizginin derinliği hafif ve yüzeyelse, derinin yüzey kısmında ise öncelikle botoks uygulanır. Bir hafta sonra kalan derinliğe ince bir dolgu uygulaması yapılabilir. Çizgi daha derin ise bir hafta sonraki kontrolde biraz daha kalın bir dolgu yapılabilir. Eğer botoks yapıldığında çizgi derinliğinde hiçbir değişiklik olmayacaksa o bölgeye o zaman direk kalın dolgu yapılabilir.

Kaş Kırışıklığı için Masaj

Kaş kırışıklığı için masaj oldukça basit ve herkesin kolaylıkla yapabileceği şekildedir. Bu masaj, kırışıklık oluşturan kas spazmını azaltmaya ve alın kaslarını gevşemiş bir duruma “alıştırmaya” yardımcı olacaktır. Masajın etkinliği için vazgeçilmez koşulu düzenli yapılması ve günde birkaç kez tekrarlanmasıdır.

Masaj parmak uçlarıyla yapılır, bu alnın derisine olağan bir dokunmadır. Oldukça yumuşak olmalı, ama aynı zamanda belli bir güç hissetmeli, cilt biraz kızarmalı. Masaj tek elle de yapılabilir.

Kaş arası kırışıklığı için, burun köprüsünden dış kenarlara ve arkaya, kaşlar boyunca yukarıdan aşağıya ve arkaya doğru hafifçe vurun. Bu masajı sadece kırışıklık olan yerlerde değil, tüm alnın yüzeyinde yapmakta fayda var. Spazmodik kasları çalıştırmaya odaklanın. Bu kaslar kırışıklıkların yanlarında ve her kaşın iç kenarının üstünde bulunur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?