Karın Germe

Karın Germe Tipleri

Karın germe tipleri, Karın germe ameliyatı yöntemleri en bilinen diğer isimleriyle Karın Estetiği, Karın Germe Operasyonu, Abdominoplasti; kısaca tanımlarsak karın bölgesindeki fazla yağ dokusunun çıkarılmasının ardından cildi germek, daha sıkı bir karın profili oluşturmak için zayıflamış kasları geri yüklemek, düz bir karın bölgesi oluşturmak amacıyla yapılan cerrahi operasyon adlandırılmasıdır.

Karın germe ameliyatı nedir, süreci ve karın germe ameliyatı hakkında sıkça sorulan soruları değerlendirdiğimiz (https://estetisyendoktor.com/karin-germe-ameliyati/bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Karın Germe Tipleri Nelerdir?

Karın germe tipleri sorusuna karın germe ameliyatı hakkında bütün detaylı bilgilere ulaştıysak devam edebiliriz. Klasik karın germe ameliyatında kasların birbirine yaklaştırılması sağlanır. Genellikle göbek deliğinin de yeri değiştirilir. Klasik karın germe ameliyatı, en çok 2 saat sürmektedir. Karın gelme ameliyatı sonrası hastanın 1 gün hastanede kalması yeterli olmaktadır. Hastaneden sonra 1 hafta evde dinlenilmesi gerekmektedir. Hem rahat etmek hem de şeklin korunması için ilk 1 ay boyunca her gün korse takılması gerekmektedir.

Mini karın germe ameliyatı, en fazla 45 dakika sürmektedir. Genital bölgenin biraz üzerinde yapılan bu işlem, karnın alt kısmında yer alan bolluğu gidermek içindir. Karın kaslarının çok ayrık olması durumunda iç dikişler, korse şeklinde dikilmektedir.

Karın Gerdirme Aşamaları

Karın Gerdirme Ameliyatı, kişinin ihtiyacına göre “mini karın germe” ya da “tam karın germe” ameliyat seçenekleriyle planlanır. Hangi ameliyat prosedürünün sizin için uygun olduğuna, doktorunuz tarafından yapılacak muayeneye göre karar verilir. Karın germe ameliyatı aşamaları her iki karın germe ameliyatı çeşidinde benzer adımlara sahiptir;

  1. Anestezi: Karın Germe Ameliyatları, genel anestezi altında yapılır. Seçenekler arasında intravenöz sedasyon ve genel anestezi bulunur. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi önerecektir.
  2. Kesi: Tam bir karın kıvrımı, kasık çizgisi ve göbek düğmesi arasındaki alanda yatay olarak yönlendirilmiş bir kesi gerektirir. Kesi şekli ve uzunluğu, fazla deri miktarı ile belirlenir. Karın derisi kaldırılır ve altta yatan zayıflamış karın kasları onarılır. Üst karın bölgesindeki fazla deriyi çıkarmak için göbek çevresinde ikinci bir kesi gerekebilir. Üst karın derisi aşağı çekilir. Fazla deri kesilir ve kalan deri birlikte dikilir. Mini karın germe ameliyatında göbek deliği yeri ile ilgili bir uygulama yapılmazken, tam karın germe ameliyatında göbek deliği için yeni bir açıklık yaratılır. Göbek deliği yüzeye doğru açılır ve yerine dikilir.
  3. Kesilerin kapatılması: Ameliyatın son adımında kesiler; dikişler, cilt yapıştırıcıları, bantlar veya klipsler yardımı ile kapatır.

Karın Germe Çeşitleri

Mini Karın Germe

Mini karın germe ameliyatı, karın germe estetik operasyonu planlanırken derideki sarkıklığın derecesi, karın derisinin elastikiyeti ve karın duvarı kaslarındaki gevşeklik derecesi en önemli parametrelerdir.

Karın bölgesinde çatlak, sarkma ve gevşeklik fazla olmayan kişilerde mini karın germe işlemleri denilen basit işlemler yapılmaktadır.

Mini karın germe işleminde liposuction gibi yöntemler de ek olarak uygulanabilir. Liposuction sorusu aşağıda detaylı olarak cevaplandırılmıştır. Karın duvarında yağ miktarının çok fazla olduğu ve karının esnekliğinin çok fazla kaybedildiği durumlarda ise klasik karın germe yöntemi uygulanmaktadır.

Mini karın germe işlemi sadece göbek deliği altında kalan bölgedeki sarkıklığın giderilmesidir. Bu işlemin kasıklara belli bir etkisi olmaz ve bu işlem göbek deliğini düzeltmez.

Tam Karın Germe Ameliyatı

Tam karın germe ameliyatı nedir sorusuna gelirsek, Karın bölgesindeki gevşeklik, sarkıklık daha ciddi derecedeyse tam karın germe işlemi uygulanmaktadır. Genellikle tam karın germe işlemine ihtiyaç duyan hastalar, aşırı kilo alıp veren kişiler ya da ikiden fazla hamilelik geçiren kişilerdir.

Bu hastalarda karnın ön duvarı aşırı şekilde gevşek durur. Bel bölgesi ve karın ön duvarında aşırı yağ biriken ve karnında çok ciddi derecede sarkıklık olan kişiler için tam karın germe ameliyatı yapılmaktadır.

Bu kişilere yapılacak olan tam karın germe ameliyatının öncesinde karın ve bel bölgesine liposuction yöntemi uygulanır.

Genişletilmiş Karın Germe Ameliyatı

Genişletilmiş Karın Germe Ameliyatında karın bölgesindeki yağ dokusunun azaltılması, karın kaslarının sıkılaştırılmasına ek olarak popo ve bel bölgesi de kapsama dahil edilir. Kalça, aşk tutamaçları diye adlandırılan sırt-bel bölgesi ve dış uyluklardaki sarkmayı azaltmak için deri yukarı doğru çekilerek gerilir.

Tam karın germe ameliyatı ile çözülemeyecek vakalarda “Ters Karın Germe -Ters Abdominoplasti” yöntemi de kullanılabilir. Bu yöntemde açılacak kesi yerleri bikini bölgesinde gizlenemeyeceği için çok tercih edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?