Blog

Karın Germe Tipleri

Kadınlar tarafından çokça  tercih edilen karın germe ameliyatı, iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar; klasik karın germe ve mini karın germedir. Karın germe tipleri olarak karşımıza çıkan bu ameliyat tipleri, kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kilo alıp vermeden ve doğumdan sonra oluşan sarkmaları düzeltmek için kullanılan bu yöntem, doğru uygulanmalı ve kesinlikle bir cerrah kontrolünde yapılmalıdır.

Karın Germe Tipleri

Klasik karın germe ameliyatında kasların birbirine yaklaştırılması sağlanır. Genellikle göbek deliğinin de yeri değiştirilir. Klasik karın germe ameliyatı, en çok 2 saat sürmektedir. Karın gelme ameliyatı sonrası hastanın 1 gün hastanede kalması yeterli olmaktadır. Hastaneden sonra 1 hafta evde dinlenilmesi gerekmektedir. Hem rahat etmek hem de şeklin korunması için ilk 1 ay boyunca her gün korse takılması gerekmektedir.

Mini karın germe ameliyatı, en fazla 45 dakika sürmektedir. Genital bölgenin biraz üzerinde yapılan bu işlem, karnın alt kısmında yer alan bolluğu gidermek içindir. Karın kaslarının çok ayrık olması durumunda iç dikişler, korse şeklinde dikilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?