Blog

Kapsül Kontraktürü

Meme estetiği sonrasında oluşabilen kapsül kontraktürü, silikonun konulduğu yerde oluşmaktadır. Vücut, bu şekilde olan tüm işlemlere aynı reaksiyonu göstermektedir. Bu kapsül, bazı kişilerde haddinden fazla sertleşmektedir ve buna da kapsül kontraktürü denilmektedir.

Kapsül Kontraktürü

Kalça protezi, diz protezi ve herhangi bir yabancı cismin vücuda yerleştirilmesinden sonra vücudun bu şekilde tepki vermesi normaldir. Kapsül kontraktürü, 3 ay ile 12 ay içerisinde karşınıza çıkabilir. Bu kontraktürün 3 aydan önce karşınıza çıkması, tedavi edilmesi gereken bir durumdur. 3 aydan önce karşınıza çıkması, enfeksiyon ve kanama olasıklarını güçlendirmektedir.

Kontraktür, en fazla %40 oran ile görülmektedir. Bu durum ile karşı karşıya kalmamak için profesyonel bir cerrah ile çalışmanız gerekecektir. Çünkü; kapsül kontraktürü, eldiven değiştirilmemesi, diren kullanılması, yanlış protez kullanımı, bakteriyel durumlara dikkat edilmemesi gibi durumlar yüzünden oluşmaktadır.  Bu noktada sorumluluk, tamamen uzman kişiye ve ekinine aittir. Gerekli işlemlerin en doğru ve en temiz şekilde yapılması gerekmektedir. Bu durum hakkında uzmanınızdan bilgi almanız ve durumu danışmanız doğru olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?