Meme BüyültmeMeme DikleştirmeMeme Küçültme

Kanser Sonrası Yeniden Meme Yapımı

Kanser sonrası yeniden meme yapımı yani Meme Rekonstrüksiyonu: Tümör veya başka bir hastalık nedeniyle memenin alınması sonrası yapılan meme rekonstrüksiyonu plastik cerrahinin en başarılı ameliyatlarından birisidir.

Yeni teknolojilerinin kullanılmasıyla yapılan kanser sonrası yeniden meme yapımı işlemi, plastik cerrah tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Meme yapımına karar verdikten sonra uzman cerrah ile çalışmalı ve tüm detayları öğrenmelisiniz. Bu noktada plastik cerrah, ameliyatın nasıl ve ne zaman yapılacağı, sonuçlarının ne olabileceği gibi konularda bilgi verecektir.

Memenin Yeniden Yapılması Nedir?

Memenin yeniden yapılması, Meme kanseri nedeniyle memesi alınan kadınlara, kaybedilen memesinin yeniden kazandırılması ameliyatıdır. Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanserlerin başında gelmektedir.

Meme Rekonstrüksiyonu Hakkında Bilgiler

Meme rekonstrüksiyonu, hemen hemen her kadında olumlu sonuç vermektedir. Anatomik yapınız, yaşınız, dokunuz ve istekleriniz, plastik cerrah tarafından analiz edildikten sonra tedavi için onayınız alınacaktır. Daha sonra sırasıyla cerrahinin planlanması, ameliyat hazırlığı, cerrahinin yapılacağı bölge, anestezi, protez tipleri, cerrahi, derinin genişletilmesi, flep rekonstrüksiyonu ve sonuç aşaması, karşınıza çıkacaktır. Tüm bu adımlar, doğal ve sağlıklı memelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Meme yapımı ameliyatı, ikincil ameliyat gerektirebilir. İlk ameliyatlar, genellikle zemin hazırlamak için yapılır. Ameliyat sonrası 2 ile 5 gün içerisinde taburcu olursunuz ve en fazla 10 gün sonra da dikişleriniz açılır. Ameliyattan sonra normale dönmek ortalama 6 hafta sürmektedir fakat bazı durumlardan dolayı bu süre, bazı kişiler için 1.5 yılı bulabilmektedir. Bu konuda en doğru bilgileri ve süreyi, plastik cerrahtan öğrenebilirsiniz.

Alınan Memenin Yerine Yenisi Nasıl Yapılır?

Alınan memenin yerine yenisi nasıl yapılmaktadır bekleyen süreç nedir? Ameliyat sırasında memenin içi tamamen boşaltılmaktadır ve meme silikon implantla veya hastanın sırt veya karın bölgesinden alınan kendi dokusu ile doldurulur. Bu işlemler sayesinde hasta, ameliyattan sonra herhangi bir kozmetik kayıp yaşamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?