Blog

Kanser Sonrası Yeniden Meme Yapımı

Yeni teknolojilerinin kullanılmasıyla yapılan kanser sonrası yeniden meme yapımı işlemi, plastik cerrah tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Meme yapımına karar verdikten sonra uzman cerrah ile çalışmalı ve tüm detayları öğrenmelisiniz. Bu noktada plastic cerrah, ameliyatın nasıl ve ne zaman yapılacağı, sonuçlarının ne olabileceği gibi konularda bilgi verecektir.

Kanser Sonrası Yeniden Meme Yapımı

Meme rekonstrüksiyonu, hemen hemen her kadında olumlu sonuç vermektedir. Anatomik yapınız, yaşınız, dokunuz ve istekleriniz, plastik cerrah tarafından analiz edildikten sonra tedavi için onayınız alınacaktır. Daha sonra sırasıyla cerrahinin planlanması, ameliyat hazırlığı, cerrahinin yapılacağı bölge, anestezi, protez tipleri, cerrahi, derinin genişletilmesi, flep rekonstrüksiyonu ve sonuç aşaması, karşınıza çıkacaktır. Tüm bu adımlar, doğal ve sağlıklı memelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Meme yapımı ameliyatı, ikincil ameliyat gerektirebilir. İlk ameliyatlar, genellikle zemin hazırlamak için yapılır. Ameliyat sonrası 2 ile 5 gün içerisinde taburcu olursunuz ve en fazla 10 gün sonra da dikişleriniz açılır. Ameliyattan sonra normale dönmek ortalama 6 hafta sürmektedir fakat bazı durumlardan dolayı bu süre, bazı kişiler için 1.5 yılı bulabilmektedir. Bu konuda en doğru bilgileri ve süreyi, plastik cerrahtan öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?