Burun Estetiği

Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın Derili Burun Estetiği, burun şeklini beğenmeyen fakat burun estetiğinden kalın derili olmasından dolayı Kalın Derili Burun Estetiği operasyonuna kuşkuyla yaklaşıyor olabilirsiniz.

Burun ameliyatlarında ana hedef olarak burun iskeletini oluşturan kemik ve kıkırdak dokulara şekil verilmektedir. Daha sonra da burun derisinin bu iskeleti tam olarak örtmesini ve alttaki kalıbın şeklini almasını sağlarız.

İlk defa estetik ameliyatı olmayı düşünüyorsanız Estetikten Önce Bilmeniz Gerekenler içeriğimizi mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Burun ucu, burun sırtı derisine göre daha kalın olup çok daha fazla sayıda ter ve yağ bezi barındırmaktadır. Burun derisinin kalın veya ince olması, yağ bezlerinin dağılımı ve sıklığı ameliyatın sonucunu direkt olarak etkileyebilen olaylardan bir tanesidir.

Kalın Derili Burun Estetiği Ameliyatı

Kalın derili burun ameliyatı, estetik uygulamalarında doktorunuzu en zorlayan burunların başında gelmektedir. İnce derili burun tipiyle kıyaslandığında kalın derili burunlar daha fazla enerji ve dikkat istemektedir.

Kalın deriye sahip olan kişilerin burun bölgesinde daha fazla yağlanma görülür. Aynı zamanda bu kişilerin burun delikleri de normalden geniş bir yapıya sahiptir. Kalın derili bir burna sahip olduğunuzu anlamak için burun bölgesinde yağlanmadan ve delik yapısından yola çıkabilirsiniz.

Estetik Burun Nasıl Anlaşılır? işlediğimiz içeriğimiz ile İyi bir burun estetiği nasıl olmalı, burun estetiği anlaşılmaması için neler yapılabilir gibi soruları cevapladığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

Kalın Derili Burun Nasıl Anlaşılır?

Kalın derili burun nasıl anlaşılır, kendiniz burnunuzun kalın derili olup olmadığını anlayabilmeniz için şunlara bakmanız gerekiyor.

    • Kalın derili buruna sahip insanlar yağlanma problemi yaşarlar,
    • Burun kanatları daha geniştir
    • Burunların üzerleri gözenekli bir yapısı vardır

Eğer yukarıda saydığımız maddeler sizde de var ise muhtemelen kalın derili burun nasıl anlaşılır sorusunun cevabı olabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları 2022, Burun estetiği operasyonunun fiyatını etkileyen faktörler, ortalama fiyatları.

Kalın Derili Burun Ameliyatında Bilmeniz Gerekenler

Bazı durumlarda veya bazı kalın derili burun ameliyatı olan hastalarda 1. haftadan sonra burun alçısı değiştirilmesi gerekebilir.

Yani kalın burun derisi olan hastalarda burun ateli daha uzun takılabilir ancak hastanın burun ucunda sivilcelenme varsa bu uygulanmaz. Atel (alçı) uygulanma süresinin farklılığının dışında, klasik burun estetiğinden herhangi bir farkı yoktur.

Kalın Derili Burun İyileşme Süreci

Kalın derili burunların ameliyatı sonrası burun iyileşmesi yavaş olacaktır. Kalın derili burun iyileşme süreçleri diğer burun ameliyatlarına göre farklı süreç gerekebilir. Kalın derili burun iyileşme süreci, ince derili hastalara göre daha uzun sürecektir. İnce ve orta derisi bulunan kişilerde, burun estetiği iyileşme süreci bir yıl kadar sürüyorken, kalın derili hastalarda iki yılı bulabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?