Blog

İğneli Radyofrekans Nedir

Cilt insan vücudunun en önemli bölümlerinden birisidir. Sadece iç organları korumakla kalmıyor aynı zamanda kişinin genç ve güzel görünmesinin de en belirleyici faktörlerinden bir tanesi ama geçen yıllara da dur demek nerede ise imkansız. Lakin teknoloji öyle bir noktaya geldi ki iğneli radyofrekans yöntemleri ile tamamen kusursuz ve mükemmel bir cilde sahip olmak mümkün.

Bu yöntem özel iğneler aracılığı ile radyofrekansının derinin alt kısımlarına bu özel iğnelerin ucunda yer alan başlıklar vasıtası ile uygulanmasına verilen isimdir. Uzun yıllar yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konan bir teknolojidir. Bu teknikle kollajen oluşumu artar ve cildin yenilenmesine olanak veren bir yapısı vardır. Acı vermeyen doğal bir yöntemdir.

İğneli Radyofrekans Kimlere Uygulanır?

Son derece kapsamlı bir alan olan iğneli radyofrekans uygulaması çok farklı nedenlerden dolayı yapılabilmektedir. Bunların en başında cilt gençleştirme uygulamaları gelmektedir ki özellikle ilerleyen yaşlar için son derece ideal olan bir çözümdür. Bunun yanında bir diğer uygulama alanı cilt üzerinde yer alan lekelerin giderilmesidir.

Zamana bağlı olarak yüz, boyun gibi bölgelerde ortaya çıkan cilt sarkmalarında da bu yöntem uygulanır. Gebeliğe bağlı oluşan çatlaklar, muhtelif türden yarlara bağlı izlerin giderilmesi, sivilce tedavisinde ve gözeneklerin sıkılaştırılmasında bu yönteme başvurulabilir. Yani kapsamı son derece geniştir. Kadın, erkek gereksinimi olan herkese her yaşta uygulanabilir.

Avantajları Nelerdir?

Son derece yeni bir teknoloji olan iğneli radyofrekans diğer benzer sistemler ile kıyaslandığında çok daha avantajlı ve tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Bunun en baş sebepleri arasında yapılan bu uygulama sonrası ortaya uygulama yapılan alanda kaşıntı vb. durumların görülmemesidir Yani pullanma, soyulma, kızarıklık bu uygulama sonrası ortaya çıkmaz ve kişi gündelik yaşamına rahatlıkla devam eder.

Diğer yöntemler ile kıyaslandığında daha uzun süreli etkisi olan bir sistemdir. Benzer uygulamalarda da ortaya çıkan ödemin süresi burada daha kısadır ve kendiliğinden ortadan kalkar. Tüm mevsimlerde uygulanabilir. Tüm bunların yanında en büyük faydalarından bir tanesi diğer uygulamalar gibi yapay bir görünüm vermemesi ve tamamen doğal bir görünüm vermesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?