Cilt BakımıHamilelik

Hamilelikte Estetik Yapılır mı?

Hamilelikte Estetik yapılır mı? Hamilelik döneminde estetik yaptırılabilir mi? gibi soruların cevabı olmaya geldik. Hamilelikteki hormonal değişiklikler ciltte hasara yol açarak akne salgınlarına, yüzde oluşan güneş lekeleri veya diğer pigmentasyon değişikliklerine veya sadece donuk görünen cilde neden olabilir.

Hamilelikte Estetik Tedaviyi Yaptırabilir miyim?

Hamileyken estetik tedavi önerilmemektedir. Genel olarak, hamilelik sırasında lazer tedavileri veya HIFU veya radyofrekans cilt sıkılaştırma gibi diğer enerji bazlı tedavilerin alınması önerilmez.

Bu, fetüs üzerindeki etkileri hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Benzer şekilde Botox ve dolgulardan da aynı nedenle kaçınılmalıdır.

Antibiyotikler ve izotretinoin (Accutane) gibi oral akne ilaçları, kan dolaşımından gelişmekte olan bebeğe geçebildikleri ve fetal malformasyonlara neden olabildikleri için hamilelik sırasında kesinlikle hayırdır. Retinol veya türevlerinden herhangi birini içeren kremler ve losyonlardan da kaçınılmalıdır.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte tıbbi yüz bakımı önerilebilir. Hormonal değişim nedeniyle hassas cildinizi temizlemeye, yatıştırmaya ve nemlendirmeye yardımcı olacaktır. Diğer çoğu cilt bakımı da hamilelikte güvenlidir.

Ama hamileyken cilt bakımı gibi bir bakım yaptırmayı planlıyorsanız da doktorunuzla bu konu hakkında bir iletişim sürecine girmeniz önerilir.

Hamilelerde En İyi Estetik Tedaviler

Hamileler için bir çok şeyi takıntı haline getirmesi çok normaldir. Hamilelik sürecinde cilt bakımı gibi bir çok sorunu da dert edebilirler. Bunun için doktorların önerdiği veya incelediği bakımları inceledik.

Eğer hamileyseniz ve bakım yaptırmayı düşünüyorsanız doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Temizleyici Yüz Bakımı

Temizleyici yüz bakımı için hamileyken vücudu hormonlarla dolup taşar ve bu da akne, dermatit veya kuru cilde neden olabilir. Bu nedenle annelere mümkün olan en kısa sürede cilt bakımı yaptırmaları önemlidir.

Hamilelikte ayrıntılı cilt bakımı için aşağıya tıklayabilirsiniz.

https://estetisyendoktor.com/hamilelikte-cilt-bakimi/

Doğum Öncesi Masaj

Doğum öncesi masaj kasları gevşettiği ve dolaşımı iyileştirdiği için özellikle hamile kadınlar için önerilir. Masajın fetüs üzerinde de olumlu etkileri vardır ve aynı zamanda rahim sağlığını iyileştirir.

Hamilelik vücuttaki ağırlık merkezini değiştiren uterusun sürekli genişlemesinin neden olduğu gerginliği ve birikmiş yorgunluğu giderdiği için genel olarak faydalıdır . Bu masaj türü, hamileliğin üçüncü ayından sonra önerilir.

Lenfatik Drenaj Masajı

Lenfatik drenaj masaj su tutma ve şişmiş bacaklardan muzdarip müstakbel annelerin yaptığı şeydir. Bu masaj bacağın boyutunu küçültür, çünkü fazla sıvıyı kan dolaşımına taşır, burada boşaltılır ve vücuttaki toksinler idrar yoluyla atılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?