Blog

Gıdı Toparlama

Gıdı Toparlama gibi birçok estetik tedavisi, zaman içerisinde ameliyatsız yapılmaya başlanmıştır. Bunların arasında yer ala gıdı estetiği, ameliyatsız gıdı toparlama işlemine dönüşmüştür. Gıdı seviyesine bağlı olarak çeşitli tedaviler uygulanmakta ve gıdının gerginliği arttırılmaktadır.

Çenenin önde veya geride olmasına bağlı olarak gıdı seviyesinin değişmesi, gıdı bölgesinde fazla yağ oluşumu ve gıdı bölgesinde yer alan kasların sıkılığını yitirmesi, gıdı sarkmasına neden olmaktadır.

Gıdı Toparlama
Gıdı Toparlama

Gıdı Toparlama Nedir?

Gıdı toparlama işlemi estetik endişeler sonucunda oluşan tedavi yöntemidir. Erkeklerde ve kadınlarda sıklıkla gözlenen gıdı sarkmaları çeşitli problemlere veya sıkıntılara bağlı olarak oluşabilir. Yaşın ilerlemesi, fazla kilolar, genetik faktörler bunlardan bazılarıdır. Zayıf insanlarda da çenenin alt bölgesinde yer alan gıdı gözlemlenmektedir. Profilden aynaya baktığınız zaman çene altında yer alan toparlanmalar gözle görülür belirginlikte ise gıdı toparlama operasyonları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gıdı Sarkması Neden Oluşur?

Gıdı çene altından boyun kısmına kadar giden bölümün, boyun ve çene arasında kalan bölgesine verilen isimdir. Peki gıdı sarkması neden oluşur? Zamanla çeşitli etmenlere bağlı olarak gıdı sarkması oluşabilir. Bu sarkmalar sonucu oluşan görüntüyü gidermek için yapılan ameliyatlara gıdı sarkması ameliyatı adı verilir. Gıdı sarkmasının nedenleri şu şekildedir:

 • Genetik yatkınlık
 • Aşırı kilolu olmak
 • Hızlı kilo alıp vermek
 • Yaşın ilerlemesi ve bunlara bağlı kolajen kaybı
 • Güneşe aşırı maruz kalmak
 • Sigara kullanmak
 • Yanlış uyuma pozisyonları

Ameliyatsız Gıdı Toparlama Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız gıdı toparlama tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Gıdı toparlama işlemi birden fazla yöntem uygulanarak ortadan kaldırılabilir. Buna göre gıdı toparlama tedavi yöntemleri şu şekildedir:

Ultracel Q+

 • Ultracel Q+, gıdı ve çene hattı bölgesinde lifting etkisi yaratmak için tercih edilir.
 • Ultracel Q+ yöntemi, ameliyat izi bırakmaması ve tek seans protokolüne sahip olması nedeniyle son derece konforlu bir uygulamadır.
 • SMAS tabakasının yeniden yapılandırılması ile radikal kırışıklık bakımı sağlayabilen özel başlığı gıdı toparlamada etkilidir
 • Kontrollu hasar sonrasında cilt altı dokusu kendi kendini tamir etmeye başlar.
 • Ultracel Q+ yönteminden sonra gıdınız daha genç, sıkı ve pürüzsüz görünür.

Onda Coolwaves

 • Onda Coolwaves özel olarak geliştirilmiş medikal mikrodalgalar sayesinde hem gıdı bölgesinde birikmiş olan yağların giderilmesinde hem de bu bölgedeki gevşekliğin tedavi edilerek giderilmesinde etkilidir.
 • Kişinin cildinin durumuna, gıdı bölgesindeki yağlanmanın durumuna bağlı olarak 21 gün ara ile 3 seans olarak uygulanabilir.

Gıdı Toparlama Bandı

Gıdı toparlama bandı adında da anlaşılacağı üzere gibi gıdı toparlamak için kullanılır aşağıda nasıl kullanılacağına dair bilgiler mevcuttur.

Gıdı Toparlama Bandı

Gıdı Toparlama Bandı Nasıl Kullanılır?

 • Yüzünüzü İyice Temizledikten Sonra Tamamen Kurumasını Bekleyin.
 • Son Fotoğraftaki şekilde ürünü uygulayın.
 • Bandın mavi kısmını 3 dakika sonra çıkartın.
 • Üzerine fondoten uygulayabilirsiniz.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Ameliyatsız gıdı estetiği tedavisi olmayı düşünüyor musunuz Amerikan Dermatolojik Derneği her 10 kişiden 6’sının bu gıdı ile ilgili problemleri olduğunu belirtmiştir. Gıdı double chin olarak adlandırılır. Yağ birikiminin en önemli sebebi genetik yatkınlık olup ayrıca diyet, yaşlanma ve bunların kombinasyonları sonucu oluşur.

Ameliyatlı yani cerrahi yöntemler arasında en popüler olanı Liposuction olup bu bölgedeki yağ dokusunun aspire edilmesi işlemidir. Ayrıca boyun germe ameliyatları da başka bir cerrahi yöntem olarak söylenebilir. Ancak hastalar son yıllarda cerrahi içermeyen yöntem arayışı içindedirler.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği tedavisi deoksikolik asit içeren ilaç cilt altı yağ dokusuna enjeksiyon şeklinde verilir. Aslında deoksikolat vücutta doğal olarak yağları yakmak amacı ile üretilen bir moleküldür.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Kimler için Uygun Değildir?

Gıdı düzeyi hafif olanlar, enjeksiyon bölgesinde enfeksiyonu olanlar, 18 yaşından küçük olanlar için yağ eritme tedavisi uygun değildir.

Kimler Enjeksiyon ile Ameliyatsız Gıdı Estetiği Tedavisi Uygulayabilir?

Bu konuda yeterli bilgi ve birikime sahip alanında uzman doktorlarca uygulanmalıdır.

Gıdıda Yağ Eritme Enjeksiyonu Sonrası Ne Gibi Yan Etkilerle Karşılaşılabilir?

İşlem sonrası birkaç günde iyileşen ödem ve saatler içinde sonlanan kızarıklık, morarma gibi yan etkiler oluşabilir.

Gıdı Estetiği Tedavisinde Kullanılan Deoksikolik Asiti Kaç Seans Uygulamam Gerekir?

Ortalama 2-4 seans yeterli olacaktır. Duruma göre doktorunuz ek tedaviler önerebilir.

Çene Altında Sarkma ile Gıdı Arasındaki Fark Nedir?

Gıdı veya diğer bir tabir ile gerdan, çene altı yağ birikmesidir. Çene altında deri sarkması ise yaşla birlikte yerçekiminin etkisiyle ortaya çıkan bir durum olup sadece derideki gevşeme ile birlikte sarkmayı ifade eder.

Çene Altı veya Boyunda Sarkma Ameliyatsız Olarak Nasıl Tedavi Edilir?

Bu konuda en çok lazerler kullanılmaktadır. Titan lazer, bu konuda en fazla çalışma yapılmış olandır. Gıdı eritme tedavisi ile birlikte Titan lazerle ameliyatsız cilt germe estetiği duruma göre bir arada yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?