Estetisyen Doktor Reklam ve bilgilendirme için iletişime geçin!

Gıdı Toparlama

Gıdı Toparlama

Birçok estetik tedavisi, zaman içerisinde ameliyatsız yapılmaya başlanmıştır. Bunların arasında yer ala gıdı estetiği, ameliyatsız gıdı toparlama işlemine dönüşmüştür. Gıdı seviyesine bağlı olarak çeşitli tedaviler uygulanmakta ve gıdının gerginliği arttırılmaktadır.

Çenenin önde veya geride olmasına bağlı olarak gıdı seviyesinin değişmesi, gıdı bölgesinde fazla yağ oluşumu ve gıdı bölgesinde yer alan kasların sıkılığını yitirmesi, gıdı sarkmasına neden olmaktadır.

Gıdı Toparlama

Gıdı bölgesinde fazla yağ varsa mezoterapi yöntemi tercih edilir ve bölgede yer alan yağlar, bu şekilde eritilir. Bu tedavi, ortalama 6 hafta sürer.

Ameliyatsız gıdı estetiği tedavisinde polioprolakton ipler kullanılır. Bu ipler, gıdı sarkması fazla olan kişiler için tercih edilir. İpler, ortalama 9 ayda erirken bu zaman bazı kişilerde 1.5 yıla kadar çıkmaktadır. Kollajen dokusunu iyileştiren ipler, cildin daha sıkı olmasını sağlamaktadır.

Gıdı sarkması, doku ve kastan dolayı oluşmuşssa ultrason kullanılır. Bu durumlarda tercih edilen ultrason, ısı ile kasları gerginleştirir ve gıdının toparlanmasını sağlar.

Son uygulanan teknik ise; çeneyi dolgu maddeleri sayesinde öne almaktır. Bu sayede gıdının sarkmış görüntüsü azalır.