Blog

Fraksiyonel Lazer

Gelişen teknolojiyle beraber kişilerin güzellik konusundaki pürüzleri ufak operasyonlarla daha pürüzsüz hale getirilmeye başlandı. Bu operasyonlara sizlerin daha güzel ve daha genç görünmesi adına her gün bir yenisi sağlığınız göz ardı edilmeden ekleniyor. Özellikle yüze uygulatılan işlemler son zamanlarda rağbet görüyor.

Daha Güzel ve Daha Genç Görünmenin Sırrı Sizin Elinizde

Yapılan bu işlemlerin temelinde sıklıkla cilde uygulanan gençleştirme operasyonları yer alıyor. Gençleştirme operasyonları yöntem olarak yüzünüzde veya el, boyun bölgenizde memnun olmadığınız bir durumdan dolayı uygulanıyor. Kırışıklık, deri problemleri, sarkmalar, cilt çizgilerinin oluşması sizlerin şikayetçi olduğu sorunlar. Bu sorunlardan kurtulmak birden fazla yöntemle mümkündür. Bu yöntemlerin başında fraksiyonel lazer gelmekte.

Fraksiyonel lazer gelişen teknolojinin sunmuş olduğu bir imkan. Bir lazer uygulaması olan bu işlemin altında karbon sıvısı var. Tedavi yöntemi basittir. Uygulamanın amacı cilt problemlerini çözümlemek ve cildi olduğundan daha genç hale getirmektir. Karbon sıvısının sürülmesiyle sürülen kısımlara lazer atışı işlemi dikkatle uygulanır.

Fraksiyonel Lazer Uygulamasında İlk Aşamadan Sonra Ne Olur?

Fraksiyonel lazer uygulamasında ilk aşama olan lazer atışı yapılır. Yapıldıktan sonra ikinci aşama olan lazer atışları tekrar edilir. Ama burada bilinmesi gereken bilgi bu aşamada lazerin karbon ile yakılması durumudur. Karbon yakılmak zorundadır. Bu uygulamanın mühim bir kısmıdır. Karbon yakıldığı takdirde deri altına tam anlamıyla işlenir. Böyle bir durumda hem karbon hem lazerin etkisi cilt sorunları adına sağlam bir tedavi başlatır.

Fraksiyonel Lazer Uygulamasının Uygulanabileceği Kişiler

Uygulamada lazer ve karbon sıvısı kullanılması kişilerde bir endişe oluşturmamalıdır. Aksine bu iki gücün birleşimi cilt sorunlarına ve yaşlanma problemlerine karşı daha fazla savaşır. Ergenlik döneminin bittiği yetişkinlik dönemine adım atan kadın ya da erkeklerde bu işlem uygulanabilir. Sadece hamile olan, emziren, sürekli bir deri problemi yaşayan, kalp, tansiyon, kan, şeker, dolaşım problemi yaşayan insanlara uygulanmaz.

Mevcut Olan Başka Uygulama Cilt Gençleştirme Sağlayamaz Mı?

Cilt gençleştirme ya da yaşlanmayı önleme olarak uygulanan fraksiyonel lazer mevcut olan uygulamalardan birisidir. Başka uygulamalar sağlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?