Blog

Etken Maddeler İle Yapılan Estetik Yöntem Mezoterapi

Etken maddeler ile yapılan estetik yöntem mezoterapi hakkında bilgilenmeye başlıyoruz. Estetik amaçlı kullanılan pek çok farklı uygulama bulunmaktadır. 1950’li yıllarda bulunan mezoterapi cilt bakımından selülitlerin giderilmesine kadar çok sayıda uygulama alanı bulunmaktadır. Bu yöntemde cildin altında bulunan kolajen ve elastin gibi yapıların uyarılması sağlanır. Vitamin, mineral, enzim, aminoasitlerin tek başına ya da bir karışım olarak kullanılmaktadır. Bu maddeler mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır.

Yüz Mezoterapisi Nedir? içeriğimizde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz!

Enjeksiyon sonrasında ciltte kızarıklıklar morluklar oluşabilir. Birkaç gün içinde kendiliğinden geçecektir. Uygulama esnasında biraz acı hissedilmektedir. Bu tür belirtiler iğneli mezoterapide karşılaşılan durumlardı. Yaşanan bu durumlardan dolayı iğnesiz mezoterapi yöntemi geliştirilecek bu problemlerin yaşanmasının önüne geçilmiştir. Cilt bakımı, leke tedavisi, deri çatlakları, zayıflama, saç dökülmesi ve kellik durumlarında, akut ve kronik ağrılarda kullanılabilen bir yöntemdir.

Uygulanın etkileri 2. ve 3. Seanstan sonra görülmeye başlamaktadır. Önemli olan nokta alanında uzman doktorlar tarafından yapılmasıdır. Ne kadar etken madde enjekte edilmeli ve hangi noktalara yapılacağına doktorlar karar vermektedir. Enjekte edilen madde yağların vücuttan atılması ve sıkılaşma için lifleri uyarmaktadır. Bu uygulama sağlıklı ve kullanılan maddelere alerjisi olmayan herkese yapılmaktadır.

Yüz Mezoterapi Fiyatları 2022 içeriğimize mutlaka bakmalısın!

Mezoterapi ile Cilt Bakımı: Yüz Mezoterapisi

Cilt, vücudun hem koruyucusu hem de en hassas bölgesidir. Dış ya da iç faktörlerden etkilenebilmektedir. Cilt bakımı ile sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu yöntemlerden biride mezoterapidir. Cildin her noktasına eşit olarak enjekte edilen etken maddeler ile ilk seanstan itibaren etkisi görülmeye başlanır. İğnesiz mezoterapi ile kısa süre içinde istediğiniz cilde sahip olunabilmektedir.

Etken madde olarak mineraller, amino asitler, hyaluronik asit, antioksidanlar ve vitaminler kullanılmaktadır.İlk başlarda seanslar 1 ile 4 hafta arasında değişebilmektedir. Daha sonra üç ayda bir yapılmaya başlanmaktadır. Ortalama olarak 4-6 seans yapılmaktadır. Cildin yenilenmesi, kırışıklıklar ve sarkmalara karşı etkili bir yöntemdir.

Mezoterapi ile Selülit Giderme

Selülit hem erkek hem de kadınlarda karşılaşılan bir sorundur. Baldırlarınarkası ve üst bacaklarda daha çok görülmektedir. Selülitlerin giderilmesinde de mezoterapi yöntemi uygulanabilmektedir. Selülitlerin bulunduğu bölgelere etken maddeler enjekte edilerek kan dolaşımının hızlanması sağlanmaktadır. 4-10 hafta içinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Selülit giderilmesi yanında bölgesel olarak zayıflamaya da yardımcı bir yöntemdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?