Doktor ÖnerileriGöz Kapağı Estetiği

En İyi Göz Çevresi Kremleri

En iyi göz çevresi kremleri listesi ile daha genç, aydınlık ve enerjik göz çevresi hedefliyoruz! Göz çevresi, yaşlılık belirtilerinin başladığı bölgelerden biridir. Bunun dışında uykusuzluk problem olanlar da göz çevresi ile ilgili şikayetlerde bulunmaktadırlar. Durum böyle olunca en iyi göz çevresi bakım ürünleri ve en iyi göz çevresi kremleri, araştırılmaya başlanmıştır. İçeriğimizde yer alan ürünleri cildiye uzmanına danışarak kullanabilirsiniz.

Göz Bakımı

Göz bakımı, pürüzsüz ve parlak bir görünüm doğru cilt bakımı ile başlamaktadır. Çevresel faktörler, yaş almaya bağlı etkiler, uykusuzluk, stres ve yoğun iş temposu gibi nedenler cilt üzerinde çeşitli deformasyonlara sebep olur.

Göz kapağı estetiği hakkında bilginiz var mı? Göz Kapağı estetiği nedir içeriğimize (https://estetisyendoktor.com/goz-kapagi-estetigi-nedir/) bağlantısından mutlaka bakmalısınız 🙂

Göz Bakım Kremi Nedir?

Göz altındaki doku, çok hassas bir yapıya sahip olup yüzün kırışmaya en yatkın bölgesidir. Bu nedenle göz çevresi kremi seçerken pek çok unsura dikkat edilmesi gerekir. Göz altı kremi, yaşa bağlı olarak oluşan ince ve yoğun kırışıklıkları azaltmak, göz altı morluklarını ve kahverengi lekeleri engellemek için kullanılan bakım kremidir.

Göz Kremi Ne İşe Yarar?

Göz kremi ne işe yarar sorusuna cevap vererek başlayalım. Göz kremi ne işe yarar? Göz kremi gerçekten etkili midir?

Göz çevresi, ince ve hassas bir yapıdadır. İnce çizgi, kırışıklıklar, renk eşitsizlikleri ilk olarak göz çevresinde kendini gösterir. Göz çevresinin nemsiz kalması durumunda ise kuruluk kaynaklı ince çizgiler hızla ortaya çıkabilir.

Bu yüzden düzenli olarak göz kremi kullanmak, çizgileri ve göz altı torbalarının görünümünü gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda göz altı morlukları üzerinde etkili olan göz kremleri ile de daha aydınlık ve eşit tonda göz çevresine sahip olabilirsin.

Masaj Uçlu Göz Altı Kremi

Göz altı morlukları sosyal yaşamda ve özel hayatta kişinin kendini kötü hissetmesine neden olabilir. Bu nedenle yeni ambalaj ürünleri ile Loreal göz kremi, morluklarla savaşır ve koyu halkaları minimum düzeye indirir. Ayrıca özel masaj uçlu mekanizması sayesinde göz altına masaj yaparak kan akışını hızlandırır.

Göz Altı Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Göz altı kremi ne zaman kullanılmalı veya kullanılması öneriliyor. Göz çevresini nemlendirmenin belirli bir yaşı yoktur. Düzenli olarak cildini nemlendirdiğin gibi nemlendirici göz kremi de kullanabilirsin. Hatta göz çevreni ne kadar nemli tutarsan, yaşlanma belirtileriyle o kadar geç karşılaşabilirsin.

Eğer göz çevrence ince çizgiler, kırışıklıklar, göz altı torbaları ve koyu halkalar varsa, bunlar yaşlanma belirtileri olabilir ve yaklaşık olarak 20-25 yaşından itibaren göz kremi kullanmaya başlayabilirsin.

Vücudumuzun en hassas bölgesi olan göz çevresi için özel bakım ürünleri kullanmak şart. Peki ama hangi ürün daha faydalı? Okurlarımızın deneyip memnun kaldıkları nemlendirici önerileri bu yazıda sizleri bekliyor.

En İyi Göz Kremi Önerileri 2022

En iyi göz kremi önerileri 2022 listesi ile nemli, aydınlık, sağlıklı ve canlı bir göz çevresi için kullanıp çok memnun kaldığımız, en iyi göz kremi öneriler listesini yaptık ve incelemenizi istiyoruz. İnce çizgilerden renk eşitsizliğine, göz altı morluklarından şişkinliğe, göz çevresinde etkisini gördüğümüz en iyi göz kremleri karşında!

Vücudumuzun en hassas bölgesi olan göz çevresi için özel bakım ürünleri kullanmak şart. Peki ama hangi ürün daha faydalı? Okurlarımızın deneyip memnun kaldıkları nemlendirici önerileri bu yazıda sizleri bekliyor.

Göz Çevresi Kremi Tavsiye

Göz çevresini sıkılaştırma veya göz çevresi toparlanması gibi konularda araştırma yapan kişiler, The Organic Pharmacy Lifting Eye Gel ürününü deneyebilirler. Birçok cilt tipine uygun olan bu ürün, göz çevresindeki şişliklerin de azalmasını sağlar. Göz çevresini temizledikten sonra gün içerisinde 1 kez kullanabilirsiniz.

L’Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi ile göz çevrende kırışıklıklar varsa, göz altının çukurlarına elveda. L’Oréal Paris Revitalift Filler Dolgunlaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi, konsantre hyaluronik asit içeren formülü ile göz çevresindeki kırışıklıkları doldurmaya, göz altı çukurunun dolgunlaşmasına yardımcı oluyor.

Bu göz kremini düzenli olarak kullandığında, anında daha nemli bir göz çevresine sahip olabilir, 4 haftada ise kazayağı görünümünde ve göz altı çukurunda azalma görebilirsin.

La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi

Hassas göz çevresine, hassas bir bakım yapmak gerekiyor. Göz çevresine nazikçe bakım yaparken, dolgunlaştırıcı etki sağlayan, kırışıklık görünümüne etki eden La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi son dönemdeki favorilerden bir tanesi.

2 çeşit Hyalüronik Asit ve B5 Vitamini içeren bu özel göz çevresi kremi, ince ve yorgun göz çevresini nemlendirip daha dolgun görünmesine destek oluyor. Aynı zamanda bu bölgenin rahatlamış ve dinlenmiş görünmesini sağlıyor.

Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

Sabahları kahve içmeden uyanamayanlar bizler, tabii ki göz altı morlukları için kullandığımız kremde de kafein arıyoruz! 🙂 Doğal Kaynaklı Hyalüronik Asit ve saf kafein içeren Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı, göz çevresindeki koyu halkaların, göz altı torbalarının ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına destek oluyor.

Özellikle göz altı torbaları dışında göz çevresindeki ince çizgilerin de görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. İnce deriye sahip göz çevremize nazik bir bakım yapıyor ve göz çevremiz aydınlık, canlı bir görünüme kavuşuyor!

Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

En iyi göz altı morluk kremlerinden bahsedip de, kullanan herkesin çok sevdiği Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado’dan bahsetmemek olmaz! İçerisindeki avokado yağı ile göz çevremize nem desteği sağlıyor. Yumuşak bir formülü ve dokusu olduğu için göz çevresindeki ince deriyi nazikçe nemlendirip, ışıldamasını, canlanmasını sağlıyor. Biz, hem gündüz hem de gece bakım rutinimizden eksik etmiyoruz!

Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi

Göz çevrende daha genç ve aydınlık bir görünüm hedefliyorsan, Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi’ni mutlaka denemelisin. Resmen göz altı ışık dolgusu etkili bu göz kremi, Hylauronik asit ve keten tohumu özü içeren formülü ile göz çevresindeki 3 ana yaşlanma belirtisini hedefliyor, koyu halkaların, göz altı morluklarının ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi’nin bir kavanozunu bitirdiğinde, 8 hafta içerisinde göz çevresinde lifting etkisini gözlerinle görebilir, koyu halkalarının görünümünün azaldığını fark edebilirsin.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Bakım Kremi

Parçalanmış Hyalüronik asit ve cildin destek liflerini güçlendiren Pro-Xylane içeren bu göz bakım kremi, kırışıkların görünümünü azaltıyor. En sevdiğimiz özelliği ise serinletici metal başlığa sahip olması. Bu metal başlık ile göz torbalarının görünümünü azalmasına destek oluyor. Böylece bu göz altı morluğu için krem sayesinde göz çevresi anında daha pürüzsüz görünüyor, şişkinlikler azalıyor ve göz altında aydınlanma görülüyor. E daha ne olsun? 😊

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi

Cilt her yaşta farklı bir bakıma ihtiyaç duyar, aynı şekilde göz çevresi de yaşa göre farklı bir bakıma ve özene ihtiyaç duyabilir. 40’lı yaşlarda göz çevresinde beliren kırışıklıklar ortaya çıkabilir, göz çevresi eski sıkılığını ve şeklini kaybedebilir. Bunun için yaşına özel bir göz kremi kullanabilirsin.

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi, Pro-Retinol A ve kafein içeren formülü ile göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, yorgunluk izleri ile de savaşıyor. Göz çevresini iyi bir şekilde nemlendirirken, kırışıklıkların sayısının ve uzunluğunun azalmasını sağlıyor ve daha sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Tavsiye 2022

Göz çevresi kırışıklık kremi tavsiye 2022 listesi ile devam ediyoruz. Göz çevresi kırışıklığıyla savaşan kremler ile sizde göz çevrenize daha çok bakım yapabilirsiniz.

Lancôme Génifique Yeux Youth Activating Eye Cream

Lancôme’un Genifique Yeux Youth Activating göz kremi, cilt dokusunda düzelme, esneklik ve ışıltı sağlıyor. Özel kadifemsi dokusuyla göz çevresine yoğun nem kazandırıyor ve ilk yaşlanma belirtilerini gözle görülür ölçüde azaltıyor.

Shiseido Future Solution LX

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu krem, cildin esnekliğini korumaya yardımcı oluyor. Yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini ele alan bu onarıcı ürün göz çevresinin yanı sıra dudak bölgesinin etrafındaki çizgilerin görünümünü de etkin bir şekilde düzeltilmesi için ideal bir ürün. İçeriğinde kaz üzümü yaprağı ekstresi bulunuyor.

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Recovery Complex II

Estee Lauder Advanced Night Repair sayesinde göz çevrenizdeki ince çizgiler, kaz ayağı kırışıklıkları, koyu halkalar, şişlikler ve cilt tonu farklılıklarınızda azalma olur.Yoğun kıvamlı olan bu krem, ilk sürüldüğünde ferahlık hissi verir.

Vichy Liftactiv Serum 10 Göz – Kirpik

Vichy Liftactiv serum, göz çevresindeki kırışıklıkları gidermeye yardımcı olmanın yanısıra kirpik güçlendirici göz serumu olma özelliğini de taşıyor. Hypoalerjenik formülüyle paraben içermiyor. İçeriğindeki Vichy Thermal su sayesinde rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahip.

La Prairie Skin Caviar Luxe Eye Lift Cream (20 ml, 986 TL)

La Prairie’nin bu ürünü tıpkı diğer göz kremleri gibi göz çevresini sıkılaştırmaya yardımcı olur ve nem sağlar. Derin çizgilerin görünümünü azaltır, mimik çizgilerini yumuşatır. Şişlik ve torbalanma problemi olanlar için de ideal bir ürün.

Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado (15 ml 82 TL)

Avokado yağı ile formüle edilmiş göz bakım kremi, yumuşak formülüyle göz çevresini nemlendirmeye yardımcı oluyor. Yağ içinde su molekülü şeklindeki formülü, göz çevresine nem bombardımanı ile anında canlılık kazandırıyor.

Dermalogica Multivitamin Power Firm (15 ml, 324 TL)

Dermalogica pürüzsüzleştirici vitamin kompleksini göz çevresinde yaşlanma belirtilerinin olduğu yerlere yoğunlaşarak uygulayın. İçeriğindeki Vitamin A(Retinol) ile cildin onarılmasını sağlarken Vitamin C ve E ise serbest radikal hasarlarını önleyerek cildin esnekliğini arttırıyor.

Benefit It’s Potent Eye Cream

Benefit’in içeriği kadar ambalajıyla da dikkatimizi çeken It’s Potent Göz Kremi, yoğun bir kıvama sahip olmasına rağmen ciltle temas ettiği an hemen emiliyor. Göz altını aydınlatan bu ürün, göz altı morluklarından şikayetçi olanlar için birebir. İçeriğindeki elma özleri cildin kolajen üretimesine yardımcı oluyor.

La Mer The Eye Concentrate

Anında mikro dolaşımı düzelten gümüş uçlu aplikatörüyle göz çevresine uygulanan La Mer göz bakım kremi, göz çevresinin etrafındaki kuru cildi nemlendirme ve yatıştırma özelliğine sahip. Ayrıca çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü de azaltıyor.

Clarins Super Restorative Total Eye Concentrate

Bu krem, göz çevresine bakım sağlayarak, şakaklardan göz kenarlarına kadar yayılarak yumuşak bakışlara sahip olmanızı sağlıyor. Hormonel değişiklikler sebebiyle cildi zayıflayan ve yaşlanma çizgilerine sahip olanlar için ideal bir ürün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?