Blog

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Neden Olur?

Dudak dolgusu sonrası şişlik her estetik işlemden sonra belirli yan etkiler olabilmektedir. Bunlar arasında dudak dolgusu şişliği de yer almaktadır. Bu durum ile karşı karşıya kalan kişiler, endişelenebilmektedir. Genel olarak herkeste olan bu yan etki, aşırı şiddetlenmediği sürece problem olmamalıdır. Dudak dolgusu sonrası şişlik neden olur sorusuna yanıt verecek ve yapılması gerekenleri ileteceğiz.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik

Her şeyden önce referansları olan bir uzman ya da estetik merkezi ile çalışmalısınız. Şişlikler, kalitesiz ürün kullanımından da kaynaklanabileceği gibi yan etki olarak da karşınıza çıkabilir. Kullanılan üründen kaynaklı şişlikler, estetik görüntünüzü bozabilir ve kalıcı olabilir. Bu neden ile doğru ve profesyonel uzman ile çalışmalısınız.

Şişlik için uzman tarafından önerilen kremi kullanabilir ya da buz kompres yapabilirsiniz. Bu noktada aşırı soğuk ve aşırı sıcaktan uzak kalmanız, dolgu bölgesini rahatlamınızı sağlayacaktır. Bu şekilde şişlik azalacaktır. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda şişlik azalmadıysa direkt doktorunuza gitmeniz ve muayene olmanız doğru seçim olacaktır. Bu sayede problemin ne olduğunu öğrenebilecek ve hemen çözüm üretebileceksiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Neden Olur

Dudak dolgusu sonrası şişlik ne kadar sürer?

Dolgu sonrasında ortay çıkan bu şişlik ve ödemler yaklaşık 3 gün sürebilir ve genel olarak 2 hafta içinde tamamen ortadan kalkar.

Dudak dolgusu sonrası neler yapılmalı?

Dudak dolgusu işleminden sonra anestezinin etkisi geçinceye kadar yaklaşık 1-2 saat yemek-içmek ve ruj sürmek sakıncalı.

Dolgu ödemi ne zaman geçer?

Dolgu işleminden sonra 48 saate kadar ödem ve şişlik görülebilir. Bu durum kalıcı değildir kısa sürede kendiliğinden şişlikler ortadan kalkmaktadır.

Dudak dolgusu tamamen erir mi?

Dolgunun kalıcı mı yoksa geçici mi olduğuna göre değişir. Hyaluronik asit kullanarak yapılan dudak dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Dudağa enjekte edilen bu dolgu maddeleri zaman içerisinde tamamen erir ve dudaklar eski halini alır.

Hyalüronik Asit Dolgusu hakkında bilgi almak için tıklayın!

Dudak dolgusu Sonrası Öpüşme

Dudak dolgusu sonrası öpüşme için ilk 2 gün dudağa hassas davranılır, bu nedenle sert öpüşmelerden kaçınılmalıdır. İki günün ardından dudak dolgusu yaptıran kişinin öpüşmesinde bir sakınca görülmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?