Estetisyen Doktor Reklam ve bilgilendirme için iletişime geçin!

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Neden Olur

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Neden Olur

Her estetik işlemden sonra belirli yan etkiler olabilmektedir. Bunlar arasında dudak dolgusu şişliği de yer almaktadır. Bu durum ile karşı karşıya kalan kişiler, endişelenebilmektedir. Genel olarak herkeste olan bu yan etki, aşırı şiddetlenmediği sürece problem olmamalıdır. Dudak dolgusu sonrası şişlik neden olur sorusuna yanıt verecek ve yapılması gerekenleri ileteceğiz.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Neden Olur ?

Her şeyden önce referansları olan bir uzman ya da estetik merkezi ile çalışmalısınız. Şişlikler, kalitesiz ürün kullanımından da kaynaklanabileceği gibi yan etki olarak da karşınıza çıkabilir. Kullanılan üründen kaynaklı şişlikler, estetik görüntünüzü bozabilir ve kalıcı olabilir. Bu neden ile doğru ve profesyonel uzman ile çalışmalısınız.

Şişlik için uzman tarafından önerilen kremi kullanabilir ya da buz kompres yapabilirsiniz. Bu noktada aşırı soğuk ve aşırı sıcaktan uzak kalmanız, dolgu bölgesini rahatlamınızı sağlayacaktır. Bu şekilde şişlik azalacaktır. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda şişlik azalmadıysa direkt doktorunuza gitmeniz ve muayene olmanız doğru seçim olacaktır. Bu sayede problemin ne olduğunu öğrenebilecek ve hemen çözüm üretebileceksiniz.