Cilt Bakımı

Altın Ütüleme Nedir? Bütün Detayları 2022

Altın ütüleme, radyofrekans teknolojisi cilt konusunda tekrar karşımıza çıkmaktadır. Yaş ilerledikçe ciltte meydana gelen değişimlerin etkisini azaltmak veya tamamen yok etmek için kullanılan altın ütüleme tedavisi, cilt için birçok fayda sağlamaktadır. Bunlar; gözenekleri daraltma, germe, cildi sıkılaştırma, elastik kaybını azaltma ve kırışıklık gidermedir. Genel olarak bu faydaları sayesinde tercih edilen bu yöntem, uzun yıllardır bilinmekte ve birçok uzman tarafından tercih edilmektedir.

Altın Ütüleme, Yüz ütüsüolarakta bilinen bu yöntem genellikle;

  • Göz çevresi kaz ayaklarını gidermede,
  • Göz altı torbalarını azaltmada,
  • Yanak ve alın kırışıklıklarını gidermede,
  • Ağız çevresi ve dudak üstü çizgilerin tedavisinde
Pelleve Nedir?
Pelleve, altın ısı yani aynı zamanda radyofrekans yöntemidir. Gelişmiş bir monopolar radyofrekans sistemidir. Cildin elastin kolajen uyarımını yapabilir ve yenileyebilir. Pelleve, yaşla beraber belirginleşen yorgun görünümün ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilir.

Altın Ütüleme Nedir?

Acısız ve ağrısız bir yöntemdir ve birçok kişi de uygulanabilmektedir. Cildin tabakasına zarar vermeden uygulanan bu yöntem, jel yardımı ile uygulanmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Bu noktada kullanılan cihaz çok önemlidir. Cihaz, radyofrekans yayarak cildin altında bulunan kollajen sayısını arttırmaktadır. Bildiğiniz üzere kollajenler, cildin sıkılaşmasını ve zaman içerisinde genç görünmesini sağlamaktadır.

Ortalama 6 ay sonra sonuçlarını gösteren altın ütüleme, hassas bölgeler için de uygundur. Yüzünüzde bulunan göz kapaklarında bile uygulanabilmektedir. Anestezi, ilaç kullanımı ve özel bakım gerektirmeyen bu yöntem, oldukça kullanışlıdır. Uyguladıktan sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Cilt ütüleme nedir? Cilt ütülemeye dair bilmeniz gerekenler nelerdir? Sorularını değerlendirip açıkladığımız içeriğe mutlaka bakmalısınız.

Altın Ütüleme Nasıl Yapılır?

Gelişmiş radyofrekans enerjileri ile ısınan Pelleve’nin altın ütüsü, cilt yüzeyinde dolaştırılarak adeta bir kumaş gibi cildi ütüler.  Kırışıkların açılmasını, gözeneklerin ve dolayısıyla cildin sıkılaşmasını, kan dolaşımının harekete geçmesine bağlı olarak cildin canlanması sağlar. Elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan sarkmalar üzerinde oldukça etkili sonuçlar elde ettiğimiz altın ütü uygulamasının cilde hiçbir zararı yoktur.

Ağrısız ve acısız, lokal anestezi krem bile kullanmamıza gerek olmayan, son derece hafif bir uygulamadır. Bu kadar hafif bir uygulama olmasına karşın sonuçlarından oldukça memnun kaldığımız Pelleve Altın Ütü, her yaş ve tüm cilt tipi için de uygundur. Dört mevsim uygulanabilen, konforlu bir işlem  olması, cihazlı cilt gençelştirme sistemleri içinde özel bir yere sahip olmasının sebeplerinin başında gelir  diyebiliriz.

Dermatologların önerdiği cilt kremleri listemizi incelemiş miydiniz?

Alın ütü ile cilt yenilemede neler yapılabilir?

  • Ameliyatsız yüz gençleştirme.
  • Cilt canlandırma.
  • Ameliyatsız yüz sıkılaştırma.
  • Düşük göz kapağı tedavisi.
  • Boyun, gıdı ve dekolte gençleştirme.
  • El gençleştirme.

Pelleve Hangi Bölgelere Uygulanır?

Pelleve tüm yüz, gıdı, göz kapağı ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyunda etkili. Pelleve uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir ısı hissidir. Ayrıca yarım saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir. Deride hiçbir sorun oluşmaz. Yazın da güvenle uygulanabilir. Koyu tenliler için hiçbir risk içermez. Komple bir yüz tedavisi için Pelleve uygulaması normal olarak 20 ila 40 dakikadır.

Pelleve, yorgun yüzleri bir anda gençleştirir ama görünür birinci etkisi bir hafta sürer. Deri gergin, hafif pembe tonda ve daha canlıdır. Pelleve uygulamasından bir ay sonra ikinci etkisi başlar, bu asıl etkidir. Üç ile altı ayda belirgin hale gelir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığını arttırmasıyla yüz daha gençleşmeye ve gerilmeye başlar ve tek seans bile uygulansa etkisi bir yıl devam eder. Pelleve sistemi daha çok 30-60 yaş grubu arasındaki kişilere önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?