Doktor Önerileri

Türkiye’nin En İyi Estetik Cerrahları 2021

Türkiye’nin en iyi estetik cerrahları bulunduğu listemizle sizlerleyiz. Türkiye’de ve dünyada en ünlü estetik cerrahlar oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. Zaman ilerledikçe gelişen teknoloji ve medikal sektörünün gelişmesi ile estetik cerrahi konusunda da gelişmeler yaşanıyor. Her geçen gün daha ileri seviyeye sahip cihazların kullanıldığını görmekteyiz. Gelişen teknoloji ile cerrahların başarı oranını önemli oranda etkilemektedir.

Örneklendirirsek eskiden burun ameliyatlarında çekiç ve törpüler kullanılmakta idi. Çekiç ve törpülerin kullanılması buruna zarar verebilme ihtimalinin yanında ameliyattan sonra ki postop iyileşme sürecinin de gecikmesine neden oluyordu. Günümüz zamanında ise bu cerrahi operasyonlar mikro motor yöntemi ile yapılmaktadır. Bu sayede ameliyattan kısa bir süre sonra iyileşme mümkün olmaktadır. Ayrıca burun dokuları da zarar görebilme ihtimali de çok düşüyor.

Türkiyenin En İyi Estetik Cerrahları

Türkiye’nin En İyi Estetik Cerrahları listemize saygıyla anarak Prof. Dr. Namık Kemal Baran ile başlamak istiyoruz. Prof. Dr. Namık Kemal Baran 2019 yılında hayata gözlerini yumdu.

Prof. Dr. Namık Kemal Baran

Prof. Dr. Namık Kemal Baran

Türkiye’nin En İyi Estetik Cerrahları listemizin ilki ve estetik cerrahide ilk akla gelen isimlerden olan Namık Kemal Baran asker kökenli olup uzun yıllar GATA da görev yapmıştır. Gazi Üniversitesi’nin kuruluşunda bulunmuş ve okulun ilk rektörlüğünü yapmıştır. Herkes tarafından Estetikçi Robin Hood olarak bilinen Doktor Ajda Pekkan, Hande Ataizi, Pınar Eliçe ve Emel Sayın gibi pek çok ünlü sanatçının estetik ameliyatını yapmıştır. Prof. Dr. Namık Kemal Baran 1 Ekim 2019’da vefat etmiştir. Prof. Dr. Namık Kemal Baran’ın oğulları da kendi gibi estetik doktoru oldular.

Op. Dr. Leyla Arvas

Op. Dr. Leyla Arvas

Op. Dr Leyla Arvas, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, doktorasını tamamladıktan sonra Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına başladı. Eğitim dönemi boyunca farklı ülkelerdeki tanınmış klinik ve hastanelerde çalıştı.

Dünyanın en iyi mikrocerrahi merkezlerinden biri olan Tayvan Chang Gung Memorial Hastanesi’nde, mikrocerrahi ( baş, boyun ve meme kanserlerinin tedavisinde rekonstrüksiyon) eğitimi aldı. Japonya’da Tokyo şehrinde TWMU Hastanesi’nde çalıştı ve aknE, lekeler, hiperpigmentasyon, yara izleri , kırışıklıklar, akne izleri için uygulanan lazer tedavileri konusunda deneyim kazandı.

2015 yılından beri İstanbul Quartz Clinique’de kendi özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Ameliyatlarını İstanbul Avrupa yakasındaki nitelikli özel hastanelerde gerçekleştirmektedir. Bunlar Acıbadem Taksim Hastanesi ve İstanbul Cerrahi Hastanesi’dir. Rinoplasti, Göz Kapağı Estetiği, Yüz Germe (Endoskopik yüz germe) ve vücut şekillendirme prosedürleri de denilen Liposuction , Meme Dikleştirme – Büyütme – Küçültme ve Karın Germe ameliyatları özel ilgi alanıdır ve kendisi bu konularda uzmandır.

Op. Dr. Leyla Arvas, vücut şekillendirmede VASER teknolojisini kullanarak Liposuction operasyonunu gerçekleştirmektedir. Özellikle daha atletik bir görünüm isteyen uygun adaylar için uygulanan “High Definition Liposculpturing” özel ilgi alanlarından biridir.

Leyla Arvas’ın İnstagram hesabına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.instagram.com/drleylaarvas

Prof. Dr. Şükrü Yazar

Prof. Dr. Şükrü Yazar

Türkiye’nin en iyi plastik cerrahları 2021 söylenildiği zaman birçok kişinin Prof. Dr. Şükrü Yazar ismi gelmektedir. Ünlü isim iki sene gibi bir süre boyunca Türkiye Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Meme Çalışma Derneği’nin başkanlığını yürütmüştür. Günümüzde hala söz konusu derneğin yönetim kurulunda yer almaktadır.

Şükrü Yazar 1992 yılında Ankara Üniversitesinden mezun olmuştur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanındaki uzmanlığını ise 2001 yılında tamamlamıştır. 2007 yılında da doçentlik unvanını almayı hak kazandı. Profesörlük unvanını ise 2013 yılındayken aldı. Şu an da Acıbadem Grubu’nda yer almaktadır.

Şükrü Yazar’ın İnstagram hesabına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.instagram.com/drsukruyazar

Prof. Dr. Nazım Durak

GATA da çalışmalarına devam etmiş olan Prof. Dr. Nazım Durak ismi pek çok ünlünün estetik ameliyatları ile anılmaktadır. Semra Özal, Gönül Yazar, Ebru Destan ve bunun gibi çok sayıda sosyetenin ünlü isimlerinin yanı sıra sanat dünyasının en ünlü estetik doktoru olarak önemli bir yere sahip olmaktadır.

Prof. Dr. Reha Yavuzer

Son dönemlerin en popüler estetik doktoru olarak karşımıza çıkan Prof. Dr. Reha Yavuzer devamlı olarak televizyonda ekranlarda görmek mümkün olmaktadır. Başarılı işlere atmış olduğu imzası ile her geçen gün adından fazlası ile bahsedilmektedir.

Prof. Dr. Fethi Orak

Ünlülerin tercih etmiş olduğu bir diğer ünlü estetik doktoru Prof. Dr. Fethi Orak alanında son derece uzman ve deneyimli bir doktor olmaktadır. Özellikle meme içi silikon taktırmak isteyen bayanların en uğrak adresi olan doktor gün geçtikçe yapmış olduğu başarılı işler ile adından söz ettirmektedir.

Prof. Dr. Nazım Çerkeş

Niran Ünsal ve Hande Yener gibi çok ünlü sanatçıların tercih ettiği Prof. Dr. Nazım Çerkeş çok ünlü bir estetik doktoru olmaktadır. Özellikle yapmış olduğu burun estetiği konusunda son derece başarılı olduğu tercih edilmesi ile kanıtlanmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?