Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği Nedir? Fiyatları

Piezo burun estetiği nedir ve fiyatları hakkında bilgilendirici ve sıkça sorulan soruları yanıtladığımız bir içerik hazırladık. Burun yüzünüzün en belirgin özelliğidir kim olduğunuzu tanımlayabilir. Ultrasonik rinoplasti olarak da adlandırılan Piezo burun estetiği, cerrahların daha rafine burun hatları oluşturmasına ve artık onları kırmaya gerek kalmadan kemiği kesmesine izin vererek tıp dünyasında devrim yaratan yeni bir medikal teknolojidir.

Burun estetiği cerrahları kemik hareketine ve diğer değişiklik biçimlerine izin vermek için kemiklerinizi kırmak için bir çekiç ve bir keski kullanarak aynı prensibe güvenmek zorunda kaldılar. Ultrasonik teknoloji açtı yeni bir döneme ait estetik kemik arıtma için hassas tedavi seçenekleri. Piezo burun estetiği, bitişik dokuda herhangi bir travmaya neden olmadan kemikte değişiklik yapılmasına izin veren oldukça seçici bir teknoloji kullanır. Hastalar Piezo Burun Estetiği sonra önemli ölçüde daha az ağrı, morarma ve şişlikten faydalanır ve ameliyat sonrası genel olarak daha az duruş süresine sahiptir.

Piezo Burun Estetiği Nedir? Fiyatları

Burun Estetiğinin Amacı Nedir?

Burun estetiğinin yani Rinoplasti ameliyatının burnunuzun hatlarını iyileştirmeyi amaçlar. Bu, burnun boyutunu ve genişliğini, köprünün profilini ve ucunuzun şeklini içerir. Düzeltilmesi gereken çarpık veya eğri bir burun varsa, simetrinin iyileştirilmesi, dengeli ve doğal bir görünüm oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Burun solunumu sorunu olan hastalarda, burun hava yolu geçişinin iyileştirilmesi, burun estetiğinin ayrılmaz bir parçası olacaktır.

Burun Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Burun estetiği (Rinoplasti) yüzdeki en zor cerrahi işlem olarak kabul edilir. Son derece karmaşık ve zorlu olsa da rinoplasti, yüzün genel karakterini değiştirmek için en güçlü ameliyattır. Sadece tüm yüz çekiciliğinizi arttırmakla kalmaz, birçok hasta kendine güvenin arttığını ve yaşam kalitesinin arttığını bildirmiştir. Güzel bir şekilde şekillendirilmiş bir burun bir başarı olarak kabul edilse bile, her hastada özsaygı veya özgüvenin gelişmesini garanti etmediğini hatırlamak önemlidir.

Burun Ameliyatından Önce

Burnunuz hakkında ne hissettiğinizi anlamak, estetik hedeflerinizi anlamanın anahtarıdır. Bay Bran, siz endişeli alanları tarif ederken, dikkatlice dinleyerek ve burnunuzun her detayını değerlendirerek bu özel ayrıntılara çok fazla vurgu yapacaktır. Daha sonra tıbbi geçmişinizi gözden geçirecek ve burnunuzun endoskopik muayenesini yapacaktır. Bu, konuşurken ve gülümserken burnunuzun analizini ve ayrıca ağzınız açık ve kapalıyken nefes alırken burnunuzun işlevsel bir değerlendirmesini içerecektir. Konsültasyonunuz sırasında tıbbi kaydınız için fotoğraflar çekilecektir. Bilgisayar destekli simülasyon programlarını kullanarak burnunuzu kişisel estetik hedeflerinize ve gerçekçi sonuçlara göre şekillendireceğiz. Burnunuzun yeni bir şekli belirlendiğinde, Bay Bran size özel cerrahi yaklaşımının her detayını açıklayacaktır.

Piezo Burun Estetiği İçin Hazırlık

Piezo burun estetiği için hazırlık aşamaları ve neler yapmanız gerektiği ise nelerdir inceleyelim. Rinoplasti Ameliyatı için uygun hastaları seçmek için ameliyat öncesi değerlendirme çok önemlidir. Fizik muayene dışında, mevcut ve geçmiş tıbbi geçmişiniz ve şu anda almakta olduğunuz veya yakın zamanda almış olduğunuz herhangi bir ilaç hakkında bir görüşme yapacaksınız. Alerjiler, özellikle ilaç alerjileri hakkında sorular sorulacak. Gerekirse, ameliyattan önce bir anestezist sizi görecektir. İlacınıza bağlı olarak, belirli ilaçları bir süreliğine durdurmanız veya değiştirmeniz istenebilir.

Ameliyattan bir hafta önce Aspirin veya İbuprofen gibi nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar almaktan kaçınmalısınız.

İyileşmenizi optimize etmek için, tüm hastalarımıza ameliyattan en az 2 hafta önce sigarayı bırakmalarını ve ameliyattan sonra 2 hafta boyunca sigara veya nikotin içeren ürünlerden uzak durmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Sigara içmek ameliyat sonrası iyileşmenizi önemli ölçüde bozar ve gecikmiş yara iyileşmesi, kötü yara izleri veya sonuçların değişmesi gibi komplikasyon riskini iki katına çıkarır.

Piezo Burun Estetiği Zararları

Piezo burun estetiği işlem yapıldığı bölgede hızlıca işlem görmektedir. Bu nedenden ötürü damarlara, kaslara ve cilde herhangi bir zarar verme ihtimali bulunmamaktadır.

Piezo Burun Estetiği İyileşme Süreci

Piezo burun estetiği iyileşme süreci ameliyat olduktan sonra oluşabilecek şişlik ve morluklar bir ya da 2 hafta içerisinde yok olmaktadır.

Bu dönemde burunda hafif sızlama tarzı ağrılar oluşabilir. Buruna yerleştirilmiş olan splintler 3 ile 5 gün sonrasında alınacaktır. Burun üstüne konulan atel ise yedi günün sonunda alınır. Bir haftadan sonra ise ikinci kontrol yapılır.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo burun estetiği yaptırmak isteyen kişinin durumu fiyat üzerinde değişimde bulunmaktadır. Piezo burun estetiği olarak yapılacak işlemde fiyat değişimi etkili olan bir durumdur. Operasyonu uygulayacak doktorun deneyim durumu da fiyatı etkileyen durumlar arasında bulunmaktadır. Yaptıracağınız burun estetiği hayatınız boyunca kullanacağınız bir estetik işlem olacağı için bu daha uygun gibi bir yanılgıya kesinlikle düşmemelisiniz. Net bir fiyat öğrenmek için muayene edilmesi şarttır.

Burun Estetiği Kontrendikasyonlar Nelerdir?

Burun estetiği operasyonundan sonra gelişen kontrendikasyonlar nelerdir, ne gibi olumsuz durumlar oluşabilir?

  • Gerçekçi olmayan beklentiler.
  • Çok fazla kişisel veya mesleki stres yaşayan hastalar.

Piezo Burun Estetiği Genel Anestezi veya Hastaneye Yatmayı Gerektirir mi?

Piezo burun estetiği genel anestezi altında yapılır ve günübirlik işlem olarak sunulabilir. Şehir dışı hastalarımız için işleminizden sonraki ilk gece hastanede kalmanızı öneririz.

Piezo Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Piezo burun estetiği daha önce ameliyat edilmemiş bir burun anlamına gelen primer vakalarda 2-2,5 saat arasında sürer.

Piezo Burun Estetiği Ağrılı mıdır?

Çoğu birincil rinoplasti sırasında burun kemiklerinin konturları veya hizalanması ele alınmalıdır. Geleneksel yöntemlerden farklı olarak (örn. törpü, çekiç ve keski kullanarak) Piezo rinoplasti, kemiği çevreleyen yumuşak dokuya travma olmadan burun kemiklerinin konturlarını iyileştirmemizi sağlar. Bu, ameliyat sonrası daha az ağrı ve rahatsızlık ile sonuçlanır. Geleneksel bir rinoplasti yönteminin kullanılmasından daha az olmasına rağmen, yine de bir miktar şişlik beklemelisiniz.

İlk şişlik, ameliyattan sonraki ilk günlerde yanaklarınıza ve üst dudağınıza kadar inecektir. Hastalar, şişme nedeniyle nefes alma bozukluğu ve burunlarında hassas bir his olduğunu bildirirler. Bazı hastalar ameliyattan sonraki ilk birkaç gün burundan sızma yaşarlar. Yeterli ağrı kesici ilaç ve burnunuza nasıl bakacağınız ve rahatsızlığınızı nasıl minimumda tutacağınız konusunda uygun talimatlar verilecektir.

Piezo Burun Estetiği Sonrası İyileşme Ne kadar Sürer?

Piezo Burun Estetiği ameliyatı sonrası minimum süre genellikle 10-14 gündür. Bu süre zarfında göz ve yanaklarınızın çevresinde şişlik beklemelisiniz. Şişliğin çoğu genellikle ilk hafta içinde çözülür. Burun yapılarımızın hassas yapısı nedeniyle kalan şişliğin oturması 10 hafta kadar sürebilir.

Şişlik nedeniyle yaşayabileceğiniz geçici solunum güçlüklerini gidermek için özel bir burun spreyi kullanmanız önerilebilir. Ayrıca şişmeyi azaltmak için başınız yüksekte uyumanız tavsiye edilir. 6-7 gün sonra kesileri kapatmak için kullanılan dikişler alınacaktır. Burnunuzdaki alçı 10. gün civarında alınacaktır. Ameliyattan yaklaşık 7-10 gün sonra hastalar günlük aktivitelerine dönebilirler. Hastalarımıza ameliyattan sonra 3 hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınmalarını veya tamamen egzersiz yapmalarını öneriyoruz.

Piezo Cerrahisi Hangi Burun Yapılarına Uygundur?

‘Piezo Burun Estetiği‘ burun kemiğinde bir düzenlenme gerektiren hemen her tür burun yapısına uygun bir sistemdir. yanlız burun şeklindeki estetik problemlerde değil aynı zamanda burun içindeki septum deviasyonu dediğimiz kemik eğriliklerini düzeltmek içinde kullanıyorum. Fakat başarılı bir uygulama için , mutlaka piezo cerrahisi üzerinde tecrübeli bir uzman tarafından yapılması gereklidir.

Burun Estetiği Ameliyatının Hazırlık Aşamaları Nelerdir?

Burun estetiğinde en önemli şey yüz analizidir. Önce fotoğraf çekerek belirli ölçü ve hesaplamaları alıyoruz ve sonrasında bu hesaplamalara göre operasyonlarımızı planlıyoruz. Kişiye göre planlama yapmak gerekir. Bazıları şımarık burunları tercih ederken, diğerleri daha düz olanları sever. Tüm bu gerçekler göz önünde bulundurulduğunda özel bir program ile burun tahmini yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?