Blog

Leke Tedavisinde Nano Serumların Etkisi

Birçok krem ve serumun, cildin oluşturduğu doğal bariyerin ötesine geçemediğini görürüz. Cilt, bu şekilde olan tedavilere karşı doğal bir bariyer oluşturur ve kremlerin sadece birkaç tabaka ilerlemesine izin verir. Bu noktada karşımıza nano serumlar çıkar ve leke tedavisinde nano serumların etkisi araştırılır.

Leke Tedavisinde Nano Serumların Etkisi

Nano serumlar, bileşenlerin tüm tabakalara erişmesini ve emilmesini sağlar. Leke tedavisi sırasında hızlı sonuçlar almak isteyen kişiler, diğer kozmetik ürünlere kıyasla daha hızlı emilen ve etkisini gösteren nano serumları tercih ederler.

Nano serumlar, ilk seansta etkisi fazla göstermez. Ortalama 3 ya da 4 seansta gözle görülür leke azalmaları karşımıza çıkar. Bu serumlar, Traneksamik Asit barındırırlar. Barındırılan bu asit, leke tedavilerinde kullanılan bir asittir ve etkiliğini kanıtlamıştır. Thulium Lazer ile kullanılan nano serumlar, barındırdığı salım sistemi sayesinde cildin ürettiği doğal bariyeri aşar ve en derin tabakaya kadar ulaşır. Bu sayede leke tedavisi, dıştan içe değil, içten dışa şekilde başlar ve devam eder. Birçok tedavide bu serumlar ile çeşitli vitamin ve asitlerden yararlanılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?