Ana Sayfa » Kollajen İle Pürüzsüz Ciltler

Kollajen İle Pürüzsüz Ciltler

Cildin pürüzsüz, genç ve sağlıklı kalabilmesi için ihtiyaç duyduğu en önemli protein kollajendir. Kollajen seviyesi en yüksek dokular arasında ilk sırada cilt yer almaktadır. Kollajen seviyesi yüksek ciltler sıkı, yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir.

Kollajen İle Pürüzsüz Ciltler

Ciltteki hücreler kendilerini yenileyebilmek için kollajene ihtiyaç duymaktadır. Vücudumuzda hayat boyu kollajen üretimi devam etse de yaş ilerledikçe bu miktar azalmaktadır. Kollajen azalmasına bağlı olarak da ciltte kırışıklık, sarkma ve kuruluk gözlemlenmektedir.

Doğru beslenme, cilt bakımı ve takviyelerle ciltteki kollajen oranını sabit tutabilmek mümkündür. Vücuttaki kollajen miktarının artmasına yardımcı olan takviyeler;

  • Hyaluronik Asit

Ciltteki kollajeni oluşturan en önemli yapılardan biri hyaluronik asittir. Kollajen ile pürüzsüz ciltlere sahip olabilmek için hyaluronik asit içeren besinlere veya takviyelere hayatınızda yer açabilirsiniz.

  • Aloe Vera

Genelde tahriş veya güneş yanıklarında kullanılıyor olsa da araştırmalar birçok faydası olduğunu göstermektedir. Bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma oral yolla alınan aloe veranın vücuttaki kollajen ve hyaluronik asit seviyesini artırdığını ortaya koymaktadır.

  • C Vitamini

Vücudumuz C vitamini üretemediğinden en çok ihtiyaç duyduğu vitaminler arasında yer almaktadır. Pek çok cilt bakımında da bulunan C vitamini, çitteki kırışıklıkları azaltarak kollajen miktarının artmasına yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir