Genital Estetik

Genital Estetik Nedir? Fiyatları 2022

Genital estetik için güzel bir görünüm hem erkekler hem de kadınlar için en önemli konulardan biridir. Kendini güzel bulmayan insanın psikolojisi olumsuz etkilenir, özgüveni azalır, aynalardan rahatsız olur ve karşı cinsle ilişkisinde bazı sorunlar yaşayabilir. Günümüzde kadınlar ve erkekler kendilerini mutsuz eden sorunlar olduğunda çok daha cesur ve hızlı davranabilmektedir. Kadınların estetik açıdan endişe duyduğu konulardan biri de genital bölgedir. Estetik olarak pürüzsüz olan genital bölge, kadının özgüvenini arttırır ve karşı cinsle olan ilişkisinde kendisini çok daha mutlu hissetmesini sağlar.

  • Vajina
  • Labium Majus
  • Küçük dudaklar (Labium minus)
  • Kızlık zarı (Hymen)
  • Dudakların üst kısmı (Mons pubis)

Genital Bölge Ne Demek?

Genital bölge kadın veya erkek üreme organlarının yer aldığı vücudumuzun bir bölgesidir. Bu alan hem iç bölgede hem de dış bölgede yer almaktadır. Özellikle sağlıklı bir yaşam için genital bölge temizliğinin iyi yapılması gerekmektedir.

Genital bölge de veya bölgelerinde yaşanan şekil bozuklukları sadece estetik açıdan kötü bir görünüme neden olmakla kalmaz; Kadınlarda güvensizlik, cinsellikte yetersizlik, doyumsuzluk ya da utanma gibi sorunlara da neden olur. Ancak günümüzde kadınların çoğu estetik kaygılarının farkında olmalarına rağmen bunları kolayca ifade edememekte, tek başlarına çözüm aramakta ve kendilerini rahat ifade edemedikleri için ciddi stres yaşamaktadırlar.

Genital Estetik Nedir?

Labioplasti

Labium adı verilen dudaklar, dış genital yapıyı oluşturan daha kalın ve dolgun kısımlar yani labia majora ve daha içeride yer alan küçük dudaklardır.

Zamanla kişisel özelliklere, hormonlara ve yaşa bağlı olarak sarkmalar görülebilir. Bu durumdan pek hoşnut olmayabilirsiniz. Örneğin mayo veya bikini giyerken önden yukarı kaldırıldığı için rahatsızlığa neden olabilir veya cinsel ilişki sırasında girişi kapatarak cinsel ilişkide zorluk veya ağrılı ilişkiye neden olabilir. İç çamaşırına sürtme veya nemli tutma nedeniyle sık sık enfeksiyonlara neden olabilir.

Hamilelikte cilt bakımı nasıl yapmalısınız nelere dikkat etmelisiniz gibi sorulara cevap verdiğimiz makaleyi hemen okumalısınız!

Basit bir operasyonla uzayan veya sarkan bu dudaklar kısaltılabilir ve şekillendirilebilir. İçi boş dudaklar dolgunlaştırılabilir. Labioplasti sonrası hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Ancak iyileşme döneminde 4-5 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.

Vajina Estetiği Lazer ve Diğer İşlemler hakkında hemen bilgi sahibi olmak için içeriğimizi okuyun!

Vajinoplasti

Halk arasında vajina estetiği olarak bilinir. Zamanla veya vajinal doğumlara bağlı olarak yapısal genişlemeler yaygındır. Bu tür şekil bozuklukları hem erkek hem de kadında cinsel ilişkiden alınan hazzın azalmasına veya kaybolmasına neden olabilir. Cerrahi müdahale ile gevşek doku fazlalığı alınır ve çevre dokular gençleştirilir.

Doğum Sonrası Estetik

Vajinal doğum sırasında bebeğin kafasının kolayca çıkması için gerektiğinde epizyotomi uygulanabilir, yani bazı kesiler yapılabilir. Bu kesiler iyi tamir edilmediğinde, kötü dikiş teknikleri kullanıldığında veya hazırlıksız ve hazırlıksız vajina kendiliğinden yırtıldığında genital bölgede çirkin görüntüler kalabilir. Kadınları ciddi anlamda mutsuz eden bu durumdan kurtulmak mümkündür. Skar dokuları lokal anestezi ile kolayca çıkarılabilir ve dokular uygun bir hizada karşılaştırılır ve yeniden dikilir. Bu süre içinde oluşan iç doku gevşemesi veya sarkması da düzeltilir. Vajina estetiği sonrası hasta hemen günlük hayatına dönebilir ancak iyileşme döneminde 6 haftaya kadar cinsel ilişki yasaklanır.

Kızlık zarının dikilmesi

Kızlık zarının dikilmesi hastaların sosyal veya ailevi nedenlerle talep ettikleri kızlık zarı onarımı da genital estetik müdahaleler arasında yer almaktadır.

Mons Pubis 

Vajina dudak bölgesinin üst kısımları dolgunlaşması Hastanın günlük hayatına müdahale etmeyen kolay, hızlı, minik müdahaleler.

PRP Uygulamaları

Cinsel isteksizlik yaşayan kadınlarda klitorise (cinsel haz alınan bölge) ve doğum sonrası dikiş izlerinin daha iyi iyileşmesi için vajinal bölgeye uygulanabilen işlemlerdir. Kandaki büyüme faktörleri alınarak uygulanan PRP, uygulanan bölgede gençleşme ve kolajen dokusunda artış sağlar. İşlem sonrası normal hayata dönebilirsiniz, herhangi bir zaman geçirmenize gerek yoktur.

Genital estetikte;

Uygulanan işlemler kolay ve keyiflidir. İşlem sonrası hastaların kısa sürede iş ve sosyal hayatlarına dönmeleri, kadınların konuya yaklaşımını ve konuşmasını da tabu olmaktan çıkarmıştır. Hasta ve doktor arasındaki güvene dayalı iletişim sayesinde işlemler sonrası alınan olumlu sonuçlar da sevindiricidir. Gelişmiş ve hızlı medikal teknikler sayesinde hastalar artık istedikleri sonuca kolaylıkla ulaşabilmektedir. Genital estetik kadınların hayatını önemli ölçüde değiştirir. Bu değişiklikler şu şekilde özetlenebilir:

Genital Estetik nasıl yapılır?

Bu ameliyatın genel anestezi altında yapılması uygundur. Ortalama 1,5 saat sürmektedir. Ameliyat sırasında vajinanın iç kaplamasını daraltırken gevşeyen vajina duvar kaslarını da sıkıyoruz. Ana sıkılaştırma etkisi bu kasların sıkılaşmasıdır.

Genital Estetik Ameliyatından sonra aşırı ağrı olur mu?

Kesinlikle hayır. Hafif bir karıncalanma ve dolgunluk hissi olabilir. Dikişleriniz kendiliğinden erir. Cinsel ilişkiye 3-4 hafta ara vermeniz önerilir.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

Genital estetik hangi durumlarda yapılır sorusu önemlidir çünkü sadece estetik kaygı açısından yapılmamaktadır. İdrar kesesi ve rektumun anüsten önceki son bölümünde sarkma olduğunda, cinsel fonksiyon bozukluğu, idrar kaçırma, kabızlık sorunları ortaya çıkabilir veya rahim de sarkabilir. Bu ve bunun gibi bir çok durumda genital estetik yapılabilir.

Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Genital estetik kimlere yapılır dersek ise genital estetik operasyonları, ergenlik çağına girmiş herkes estetik operasyonu olabilir. Evli veya bekar olmak gerekmez, tamamen dışta çalışılan, oldukça basit bir ameliyattır. O nedenle her yaşta yapılabilecek ameliyatlardır, tabii çocukluk yaşları hariç olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?