Estetik Cerrahi

Estetikten Önce Bilmeniz Gerekenler – Keşke Demeden Önce

Estetikten önce bilmeniz gerekenler botoks yapmayı düşünüyorsan işte gerçekten deneyimlemiş kişinin göz önünde bulundurman gereken bazı şeyler.

Botoks aslında kırışıklıkları silmiyor

Estetikten önce bilmeniz gerekenler birincisi botoks elbette kırışıklıklar ve ince çizgiler için bir tedavi olduğu için, başlangıçta birkaç enjeksiyonun bu istenmeyen kusurları yüzümden çekeceğini düşündüm.

Ancak çoğu hasta için Botoks onarıcıdan daha önleyici. Aktif bileşeni, yüz kaslarını, çizgileri ve kırışıklıkları derinleştirecek şekilde kasmanızı önlemek için “dondurur”.

“İster kaşlarını çatarak kazınmış olsun, ister derin bir kırışıklık olsun, hareketsiz duran hiçbir çizgi Botoks ile yok olmayacak. Tıbbi, kozmetik ve cerrahi dermatolog Dr. Estee Williams, Botoks bir demir değildir ”diyor .

Bu nedenle, Botoks’u ne kadar erken alırsanız, etkileri o kadar önleyici olur – bu nedenle Botoks’u 20’li yaşlarınız kadar erken alma eğilimi.

Cilt Gençleştirme Yöntemi Botoks

Geçici

Sınırlı Botoks bilgimle, mucizevi etkilerinin sonsuza kadar süreceğini varsaydım. Ancak bu kesinlikle doğru değil.

Dr. Williams, “Glabella [kaşlar arasındaki çizgiler], alın ve yanal kargaların ayakları için ortalama Botoks süresi yaklaşık üç ila dört aydır” diyor. Botoksun daha hızlı solmasına neden olabilecek bazı faktörler vardır.

“Çok egzersiz yapan veya çok etkileyici olan hastalar, Botoks’un üç aya yakın sürdüğünü hissedebilirler” diyor.

Acıtması

İlk doğumuma yaklaşımımdan farklı olarak, Botoks randevuma ağrılı olabileceğine dair belirsiz bir fikirle geldim ve muhtemelen bir iğne dahil olacaktı.

Ancak teorik ağrı ve gerçek hayattaki iğneden kafaya ağrı iki çok farklı şeydir.

Deneyimler değişiklik gösterse de, çoklu enjeksiyonları beklediğim “sivrisinek ısırığı” iğnesinden önemli ölçüde daha yoğun buldum. Kafama uygulanan buz torbasına rağmen enjeksiyonlarımdan en az yarım saat sonra ağrı hissettim.

Kimler Botoks Yaptırmalıdır ?

Ayrıca şırınganın içeriğini cildime tıkarken çıkardığı sese de hazırlıklı değildim: karda çizmelerin çarpması veya bir ışıltı çubuğunu bükmenin imzası gibi. (Normalde kafanıza uygulanmasını istediğiniz bir ses değildir.) Neyse ki, bu rahatsız edici işitsel özellik sadece birkaç saniye sürdü.

Estetikten Önce Bilmeniz Gerekenler

Daha sonra yapamayacağınız bazı şeyler vardır

Estetikten önce bilmeniz gerekenler Dermatolog randevumdan sonra Perşembe öğleden sonra maraton koşmayı planlamıyordum, ancak keşke bazı aktivitelerin Botoks’tan hemen sonra tavsiye edilmediğini bilseydim.

Doktorum önümüzdeki altı saat boyunca egzersiz yapmamamı, uzanmamamı veya Ibuprofen (veya başka herhangi bir kan inceltici ilaç) almamam gerektiğini söyledi, bu da enjeksiyon yerlerinde morarmayı artırabilir.

Dr. Williams bu yönergeleri onaylıyor ve ekliyor: “Botoks enjeksiyonlarından hemen sonra başınızı hizalı tutun ve başınızı iki saat öne eğmeyin. Ertesi güne kadar ağır egzersiz yok. ”

En İyi Göz Çevresi Kremleri

Sadece ünlüler için değil

Çoğu Hollywood A listesinin düz alınlarına bakılırsa, Botoks ünlüler arasında verilir. Kendim alıp almayacağıma dair kararı tartarken, kendi sosyal çevremde gelişigüzel konuşmaya çalıştım.

Bunu yaparken, kaç arkadaşımın ve tanıdığımın zaten buna sahip olduğunu öğrenince şaşırdım. Görünüşe göre (en azından benim yaşımda ve mali durumumda) o kadar da nadir değil.

Botoks enjeksiyonları kesinlikle maliyetli olsa da, plastik cerrahinin fiyatlandırma alanına ve hatta Juvederm veya Restylane gibi enjekte edilebilir dolgu maddelerine yakın değildir.

Birim başına yaklaşık 10 ila 15 ABD doları arasında, ortalama bir alın tedavisinin 8 ila 20 birimi için 200 ila 300 ABD doları arasında ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Alnıma ve kaşlarımın arasına yapılan enjeksiyonlar için 260 dolar ödedim. Pahalı, evet, ama Oscar değil, kırmızı halı pahalı.

Botoks yaptırmak ahlaki bir şey değildir

Estetikten önce bilmeniz gerekenler sonuncusu ise botoks ile ilgili daha önce sahip olduğum görüşlerimden dolayı, bir parçam bunu denemenin prensiplerimin tükenmesi anlamına geleceğini hissetti. Artı, son derece dindar bir insan olarak, gösterişin bir günah olduğu inancına her zaman katılmışımdır.

Ama çekici görünme (ya da en azından kızgın görünmeme) arzusunun doğal ve iyi olduğuna inanmaya başladım. Kendi gücümle kaşlarını çatmaktan kendimi alıkoyabilirsem, bunu yapardım! Oraya gitmek için küçük bir tıbbi yardım kullanmak beni rahatsız etmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?