Doktor Önerileri

Dermatologların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri

Dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri ile cildinize iyi bir bakım yapmak ister misiniz?

Dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri tavsiyeleriyle birlikte en iyi yüz ve vücut ürünlerini seçme konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Verilen ürünlerin Türkiye’de içeriğin yayınlandığı zamanlarda çeşitli internet sitelerinde bulabilirsiniz. Önerilen ürünlerin önerdiği kişilerin ve uzmanlıkları görsel altında belirtilmiştir. Ürünler sürekli olarak güncellenmektedir.

Bir diğer konumuz Doktorların Önerdiği Cilt Bakım Önerileri inceleyebilirsiniz.

Dermatologların Önerdiği Cilt Bakım Markaları 

Aquaphor Merhem

Dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri ile ilk sırada Aquaphor Merhem bulunmaktadır. “Aquaphor merhem. Dudakları ve cildi nemlendiren ve koruyan, aynı zamanda nemin korunmasına ve çatlamayı önlemeye yardımcı olan çok amaçlı bir merhemdir. Dudakları ve cildi besler, dudakların iyileşmesine ve çatlamasına yardımcı olur, koku ve koruyucu içermez. Ayrıca, ucuzdur ve irili ufaklı çeşitli boyutlarda kaplarda bulunur. Dudakları nemlendirmek ve bu petrolatum bazlı merhemi kullanmak dudaklarınızın pürüzsüz, yumuşak ve iyi nemli kalmasını sağlamaya yardımcı olur.

Aquaphor Merhem

—Lance H. Brown, MD, New York City ve East Hampton, NY merkezli cerrahi ve kozmetik dermatolog ve NYU Tıp Fakültesi’nde dermatoloji klinik yardımcı doçenti

Colorescience Sunforgettable Brush-on Shield

“Cüzdanımda her zaman bulundurduğum ürünlerden biri Colorescience Sunforgettable Brush-on Shield. Bu toz güneş kremini kolayca elde etmekle kalmaz, aynı zamanda kendinizi dışarıda bulursanız ve yeniden uygulamak için SPF’niz yoksa harikadır. Biraz renk verir, hem UVA/UVB korumasına sahiptir hem de çevrenin zararlı etkilerinden korur.”

Colorescience Sunforgettable

—Jennifer Gordon, MD, Austin, Teksas’ta Westlake Dermatology ile kurul onaylı bir dermatolog

Differin Jel

“Bu benim en sevdiğim cilt ürünlerinden biri. [Bu] bir reçeteydi, [ancak] şimdi beyaz noktalardan farklı akne türlerinin tedavisi için altın bir standart olan reçetesiz satılan reçetesiz bir retinoid. siyah noktalara, hafif sivilcelere, orta dereceli sivilcelere.Retinoidler, gözeneklerin tıkanmasını önleyen ve tedavi eden cilt hücre yenilenmesini normalleştirmekle kalmaz, aynı zamanda Differin Jel, düzenli kullanımda cilt dokusunu ve tonunu iyileştirmenin yanı sıra anti-inflamatuar özelliklere de sahiptir. Jel, diğer retinoidlere kıyasla daha tolere edilebilir ve yumuşaktır.”

Differin Jel

—Melissa K. Levin, MD, NYC-kurulu sertifikalı dermatolog, Entière Dermatology’nin kurucusu ve NYU Langone ve Mount Sinai Hastanesi’nde klinik eğitmen

Proactiv MD Adapalen Jel 0.1%

“[Bu] harika bir ürün. Adapalen, ciltte kolajen oluşumunu indükleyen bir retinoiddir, bu nedenle akne sivilcelerinin önlenmesine yardımcı olmanın yanı sıra, yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak kullanılabilir. diğer topikal ilaçlar ve çoğu insanın cilt bakım rejimine harika bir ektir. Cildin bileşenlere uyum sağlamasına izin vermek için genellikle haftada 2-3 kez kullanmanızı öneririm.”

Proactiv MD Adapalen Jel 0.1%

—Rachel Nazarian, MD, Mount Sinai Dermatoloji Departmanında ve Schweiger Dermatology Group’ta bir NYC-dermatologu

SkinCeuticals CE Ferulic

“Şu anki favori ürünüm SkinCeuticals’ın C vitamini serumu CE Ferulic. Büyük bir şehirde yaşadığım için bu ürünü seviyorum çünkü antioksidanları cildimi kentsel kirlilikten ve çevredeki elementlerden koruyor. Bir süredir kullanıyorum. ve ince çizgiler ve kırışıklıklar ile yardımcı olduğunu ve cildi aydınlattığını buldum. Cildim oldukça kuru ve hassas hale gelebilir ve bu serum ferulik asit içermesine rağmen tahriş etmedi. yaz, çünkü güneş sadece cildimi daha fazla kurutur. Ayrıca paraben içermez.”

SkinCeuticals CE Ferulic

—Alain Michon, MD, Ottawa Cilt Kliniğinde kozmetik hekimi ve tıbbi direktör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?