Blog

Ciltteki Ölü Derileri Temizlemek İçin Etkili Maskele

Ölü derilerden kurtulmak, cildin daha temiz ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Evde yapacağınız birkaç basit karışım ile ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Ciltteki ölü derileri temizlemek için etkili maskeler listemize geçelim.

Ciltteki Ölü Derileri Temizlemek İçin Etkili Maskeler

Haftada 1 kez uygulamanız gereken bir tarif vereceğiz. 1 tatlı kaşığı deniz tuzu ile 1 yemek kaşığı Hindistan cevizini karıştırın. Cildinizin arınmasını sağlayacak olan bu maske, aynı zamanda mineraller ile cildinizi besleyecektir. Karışımı macun haline getirdikten sonra yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Portakal Kabuğu ve Zeytinyağı Maskesi

1 yemek kaşığı doğal zeytinyağına, 1 yemek kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu ekleyin. Bu maskeyi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın. 10 günde 1 kez uygulanması gereken bu maske, ciltte 10 dakikadan fazla kalmamalıdır.

Salatalık ve Bal Maskesi

Güneş ışınlarına karşı koruyucu olan bu maske, ölü derileri  temizler. 3 yemek kaşığı bal ve yarım rendelenmiş salatalığı karıştırın. Krem kıvamı elde edene kadar karıştırın ve daha sonra yüzünüze uygulayın. Haftada 1 kez uygulanması gereken maske, yüzünüzde en fazla 12 dakika kalmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Estetisyen Doktor yayın hayatına devam edebilmesi için Reklam Engelleyici eklentinizi kaldırır mısınız?